Blog pre slovenských vývojárov

Zdroj čerstvých informácií pre vývojárov priamo z kuchyne

Windows Store (Windows Obchod) otvorený aj pre slovenských vývojárov

11.9.2012 Microsoft oznámil, že Windows Store (Windows Obchod) je od tohto dňa otvorený aj pre individuálnych vývojárov. (Spoločnosti s pobočkou v podporovanej krajine sa mohli registrovať od 1.8.2012.) Medzi podporovanými krajinami je aj Slovensko!

 

Čo sa mení pre vývojárov a vývojárske spoločnosti zo Slovenska týmto dátumom?

1. Ak máte aktívne MSDN predplatné, ste členom BizSpark alebo DreamSpark programu, môžete si na portále MSDN Subscriptions po prihlásení v sekcii Subscription Benefits aktivovať kód pre Windows Store Developer Account zdarma. Pri registrácii na Windows Dev Center – http://create.msdn.com/ potom tento kód použijete a zaregistrujete sa ako individuál alebo spoločnosť. A môžete publikovať aplikácie do Windows Store! (Cez MSDN Subscriptions portál si podobne aktivujete aj účet pre publikovanie Windows Phone aplikácií rovnako cez portál http://create.msdn.com/ a Windows Azure benefit.)

2. Ak neplatí pre vás bod 1., môžete si zaregistrovať vývojársky účet pre Windows Store na http://create.msdn.com/ za ročný poplatok 37 EUR (individual) alebo 75 EUR (spoločnosť).

 

Ak to zhrniem. Slovenskí vývojári majú možnosť vyvíjať a publikovať aplikácie do Windows Store a Windows Phone Marketplace bez obmedzení. Naviac môžu využiť cloudové služby Windows Azure (napr. pre webové služby dodávajúce dáta klientským aplikáciam Windows 8 a Windows Phone) či už v rámci benefitu Windows Azure v MSDN a BizSparku, alebo vyskúšať v 90-dňovom triale preklopiteľnom neskôr do komerčnej služby.

 

Miro