Blog pre slovenských vývojárov

Zdroj čerstvých informácií pre vývojárov priamo z kuchyne

Oznámenie Windows Store + súťaž pre vývojárov

V septembri 2011 oznámil Microsoft na konferencii BUILD prípravy Windows Store ako časti Windows 8 pre distribúciu/predaj Windows aplikácií písaných v štýle Metro. 6.decembra na konferencii “Store Preview” v San Franciscu boli uvedené pravidlá/podmienky pre publikovanie aplikácií do Windows Store. Všetky dôežité informácie o vývoji pre Windows 8 sú uvedené na portále Windows Dev Center .

Pre vývojárov bola hneď s týmto oznámením spustená súťaž “First Apps” pre Windows Store. Súťaž prebehne v dvoch kolách. V prvom kole bude vašou úlohou:
 1. Vytvoriť Windows 8 aplikáciu v štýle Metro, ktorá spĺňa obsahové aj technické doporučenia. Všetky informácie a nástroje potrebné pre vývoj aplikácie v štýle Metro nájdete tu
 2. Prihlásiť sa na http://buildwindowscontest.com vašim Windows Live ID.
 3. Najneskôr do 8.1.2012 vyplniť oficiálnu prihlášku do súťaže, zabaliť aplikáciu (do formátu *.appx) a priložiť súbor s certifikátom (*.cer) pre aplikáciu. (Tu vám pomôže návod ako pripraviť aplikáciu pre Windows Store . )   

Po ukončení prvého kola vyberie porota 8 finalistov, ktorých úlohou v druhom kole bude:

1. Prihlásiť sa do nového Beta programu pre Windows 8 a prevziať si aktualizovaný “build”  Windows 8 z connect.microsoft.com .
2. Aktualizovať aplikáciu pre nový Windows 8 “build”, vrátane úprav pre splnenie požiadaviek na certifikovanie aplikácie .
3. Odoslať aplikáciu do Windows Store.

Finalisti získajú:
 •Okamžité zviditeľnenie aplikácie po otvorení Windows Store Beta.
 •Samsung PC v hodnote cca 1200 USD.
 •1-ročné predplatné Windows Azure v približnej hodnote 3600 USD.
 •Dvojročné predplatné do Windows Store v približnej hodnote 99 USD (dôležité pre aktualizáciu aplikácie a vydanie jej novších verzií).

Be first! 🙂

Miro