Blog pre slovenských vývojárov

Zdroj čerstvých informácií pre vývojárov priamo z kuchyne

Návody pre webových vývojárov

V spleti neustále sa nabaľujúcich informácií o vývoji webových aplikácií časom zabúdame na “developerov”, ktorí hľadajú základný návod, ako začať vyvíjať pre web použitím ASP.NET-u. Pre nich tu mám 2 tipy:

1. Do sekcie “Od študentov pre študentov” v knižnici praktických cvičení pribudla nová slovenská príručka “Vývoj internetovej aplikácie v jazykoch C# a Visual Basic”. Jej autor Radovan Krkoška, študent FHI EU, spracoval návod ako vytvoriť jednoduchú internetovú aplikáciu v programovacích jazykoch C# a Visual Basic. Výsledkom je matematická hra, v ktorej počítač predkladá používateľovi matematické príklady. Praktické cvičenie je primárne určené pre študentov, ktorí vedia objektovo programovať v jazyku C#, resp. v jazyku Visual Basic.

2. Výukové materiály v angličtine na webe http://www.asp.net/ sú prehľadne rozdelené pre “štandardný” webforms vývoj (webové formuláre s udalostnými kódom) a pre vývoj v štýle MVC (model-view controller). Rozsah materiálov pokrýva základné koncepty, ale aj pokročilejšie ako napr. Entity Framework, bezpečnosť, nasadenie a testovanie.

 

Miro