Blog pre slovenských vývojárov

Zdroj čerstvých informácií pre vývojárov priamo z kuchyne

Expression 3 RC/Silverlight 3 RTW

Silverlight Dnes (10.7.2009) spustil Microsoft "launch" vlnu pre Expression 3 a Silverlight 3. Jej hlavným portálom (a zároveň miestom tzv. virtuálneho uvedenia na trh) je www.seethelight.com. Zároveň boli aktualizované hlavné weby pre Silverlight ( http://www.microsoft.com/silverlight/ , http://silverlight.net/ ) a Expression ( http://www.microsoft.com/expression/ )

Na stránke http://silverlight.net/GetStarted/ nájdete linky na prevzatie potrebného softvéru na tvorbu Silverlight 3 aplikácií. Na http://silverlight.net/quickstarts/ nájdete prehľadové návody pre tvorbu Silverlight 3 aplikácií.
Pre tých z vás, ktorí sa zaujímajú o Silverlight už dlhšie, je určený prehľad noviniek Silverlight 3 na http://silverlight.net/getstarted/silverlight3/default.aspx . A pre tých, ktorí sa zaujímajú o porovnanie Silverlight 3 s WPF je "pekné" zhrnutie na blogu českých DPE kolegov – http://blogs.msdn.com/vyvojari/archive/2009/07/10/silverlight-3-0-pot-ebujeme-je-t-wpf.aspx
Zatiaľ bola zverejnená Release Candidate verzia Expression 3 a RTW Silverlight 3. (Keďže Silverlight je de facto webová voľne dostupná technológia, RTW by malo znamenať aj RTM.) Finálna verzia Expression 3 by mala byť dokončená do konca júla.

Miro