Blog pre slovenských vývojárov

Zdroj čerstvých informácií pre vývojárov priamo z kuchyne

Kam sa podeli semináre ?

V tomto kalendárnom roku sme mali pre vývojárov 2 semináre (WPF Databinding, WCF – základy zabezpečenia). Prečo v zozname “eventov” nevidíte žiadne ďalšie naplánované semináre (či už v Bratislave alebo mimo nej)?
Začiatok roka nás presvedčil o tom, že ekonomická kríza sa v komunite vývojárov podpísala znižovaním nákladov (hlavne na cestovanie). Semináre mali slabšiu účasť a mimobratislavských vývojárov sme oželeli úplne.

Zareagovali sme okamžite a urobili sme zopár zistení s takýmito výsledkami:
– veľa vývojárov by akceptovalo prezentácie formou livemeetingov, v dĺžke najlepšie 1 hodina (max. 2 hodiny)
– drvivá väčšina z vás si vysoko cení možnosť samoštúdia pomocou elektronických brožúr
– žiadate si knižnicu rýchlych “video-návodov”
– ocenili by ste oživenie našej knižnice lokalizovaných detailných praktických cvičení

Podľa vašich odpovedí sme preskupili sily:
– semináre dočasne nahradíme hodinovými livemeetingmi. Budú sa zobrazovať ako zvyčajne v okne “Akcie a semináre” na www.microsoft.com/slovakia/msdn (Aktuálne máme vypísaný livemeeting o IE8.)
– naša “federálna” knižnica e-bookov (http://www.microsoft.com/cze/msdn/csebooks/default.mspx) má 3 nové knihy (paralelné programovanie, BI v SQL 2008, novinky SQL 2008)
– vznikla MSTV na adrese www.mstv.cz (alebo redirekcia z www.mstv.sk) s českými a slovenskými rýchlymi vývojárskymi video-návodmi
– knižnica praktických cvičení (http://www.microsoft.com/slovakia/msdn/hols/default.mspx) má novú sekciu IE8 a čoskoro pribudnú ďalšie

Miro