BizSpark krok za krokem


Jak si vytvořit BizSpark účet, aktivovat Azure, vývojářské licence na Windows Store a Windows Phone Store nebo přidat další členy týmu do BizSpark týmu? Tento návod vás provede krok za krokem.

Obsah

 • Vytvoření BizSpark účtu
 • Aktivace MSDN
 • Aktivace Azure
 • Registrace vývojářského účtu pro Windows Store
 • Stažení software z MSDN
 • Přidání dalších členů do týmu – každý člen dostane vlastní MSDN účet a měsíční kredit 115 € pro Microsoft Azure

Vytvoření BizSpark účtu

Vytvořit nový účet si můžete přímo na webu www.bizspark.com pomocí tohoto odkazu: https://bizspark.microsoft.com/en-US/Application/Apply

 

Pokud nemáte Microsoft účet (bývalé LiveID), musíte se nejprve zaregistrovat pro pokračování. Registraci provedete na signup.live.com.

 

Přihlaste se pomocí Microsoft účtu a pokračujte v registraci. Pokud již jste v prohlížeči přihlášeni, budete automaticky přesměrováni k registraci.

snip_20161211164743

 

Doplňte informace o vás a vaší společnosti.

 • Pokud jste dostali registrační odkaz na BizSpark od zástupců společnosti Microsoft, bude již kód vložen. Pokud jste dostali pouze kód (ne odkaz), vložte jej do políčka „Enrollment code“. Pokud kód nemáte, nechejte políčko prázdné. Budete se moci stále registrovat, ale vaše registrace bude nejdříve ověřena (můžeme vás požádat o doplňující údaje), než bude schválena.
 • Ujistěte se, že údaje, které zde zadáte, jsou co nejpřesnější, aby bylo možné váš účet schválit.
 • Pokud zatím nemáte stránky společnosti, tak máte několik možností:
 • rychle vytvořit webové stránky pomocí free Azure Website,
 • vytvořit stránku na sociální síti Facebook,
 • vložit odkaz na Facebook stránku nebo LinkedIn profil.
 • Můžete si zdarma vytvořit Microsoft účet (signup.live.com) pro vaši společnost, pokud chcete získat firemní e-mail.
 • Tato políčka jsou důležitá, protože pomáhají ověřit, zda se jedná o startup, který se zajímá o tvorbu software a aplikací a jejich následný prodej.

snip_20161211165704

 

 

 

snip_20161211170723

Tímto je registrace hotova. Po schválení od společnosti Microsoft se vám v menu objeví nový odkaz „My BizSpark“. Tímto odkazem získáváte přístup ke všem skvělým výhodám, které BizSpark nabízí.

 


Aktivace MSDN

Nyní, když máte BizSpark aktivní, si můžete aktivovat kredit do služby Microsoft Azure v hodnotě 115 € / měsíc. Nejdříve je třeba aktivovat MSDN Subscription.

Klikněte v hlavičce na „Get your free software“ a poté na „Download Microsoft Software (via MSDN)“, který Vás přesměruje na portál MSDN.

10

Měli byste být přesměrování na stránku MSDN Subscriber Downloads. Klikněte na „My Account“, který se nachází v horní části webu a přes který dostanete přístup ke všem benefitům spojených s vaším účtem.

11

Pokud se vám objeví zpráva o nenalezené subscription, klikněte na "Activate your account".

2

 

Ze stránky My BizSpark zkopírujte MSDN subscription ID

5

Vyplňte formulář a věnujte pozornost správnosti údajů včetně diakritiky. Do Subscriber ID vložte obsah schránky a na závěr potvrďte licenční ujednání.

4

Nyní by již mělo být pod položkou My Account možné spravovat svoji subscription.

 


Aktivace Azure

Klikněte na „Activate Microsoft Azure“.

12

Je možné, že po vás bude prohlížeč chtít zadat přihlašovací údaje. Dejte si zde pozor na to, pomocí kterého účtu se přihlašujete. Vždy používejte ten email, na který je BizSpark registrován.

42

Pokud se vám po přihlášení zobrazí chyba FREE TRIAL IS NOT AVAILABLE, klikněte na Sign up for a different offer.

7

Aktivace služby Azure se skládá ze dvou částí: Ověření a Vyjádření souhlasu o používání služby Azure.

Dříve zde byla ještě jedna část, která se týkala základních informací o uživateli, ale tuto část si Azure doplnil sám z údajů zadaných při aktivaci BizSparku.

6

Nakonec v sekci „Agreement“ zaškrtněte vyjádření souhlasu s používáním služby Azure a pokračujte kliknutím na „Purchase“.

8

Nyní jste byli přesměrování na aktivační stránku služby Azure, kde se provede nastavení vašich služeb pro Azure.

9

Po pár minutách je Azure připraven a vy jej můžete začít plně využívat. Do portálu Azure vás přenese tlačítko „Start managing my service“.

10

 


Registrace vývojářského účtu pro Windows Store

Jako člen programu BizSpark máte možnost získat přístup do Windows Store na jeden rok zdarma. Díky tomuto účtu máte možnost publikovat své aplikace do Windows Store.

Vraťte se na msdn.com na záložku „My Account“. Pod nadpisem „Windows and Windows Phone developer accounts“ klikněte na odkaz „Get Code“.

19

Get Code“ bude nahrazen promo kódem pro Store. Tento kód použijete při registraci vašeho vývojářského účtu pro Windows Store. Zkopírujte si Váš kód a klikněte na odkaz „Go to the Windows Dev Center“.

20

Na webu Windows Dev Center klikněte na „Dashboard“. Odkaz najdete v pravém horním rohu.

21

Pokud je to nutné, prokažte svou identitu ověřením určitých údajů: Kontaktní email na osobu, dočasné heslo, znalost telefonního čísla. Po ověření pokračujte dále.

21a

 

 

Na stránce „Account type“ vyberete region a vyberete, zda chcete vytvořit individuální nebo firemní účet. Tuto volbu si pečlivě rozmyslete, protože ji nelze pak změnit.

Poznámka: Doporučujeme toto rozhodnutí pečlivě rozmyslet. Účty nelze později měnit. Pokud plánujete registrovat firmu, měli byste si nejdříve zkontrolovat, zda máte všechny údaje (Telefon, IČ…). Následující stránky jsou pak naprosto stejné jako při aktivaci individuálního účtu.

11

 

 

Vyplňte údaje o vaší firmě a pokračujte kliknutím na „Next“.

 

13

 

Nyní z bezpečnostních důvodů vyplňte znovu svoje heslo.

Vyberte způsob platby. Zde použijete kód, který jste získali na MSDN a po načtení kódu kliněte na "Next" .

 

12

 

 

Přečtěte si a odsouhlaste podmínky. Klikněte na "Finish".

 

14

 

Nyní by vám měl přijít ověřovací email.

 

15

 

 

Po kliknutí na tlačítko v emailu se vám zobrazí stránka se stavem vašeho účtu. Nyní musíte počkat na schválení.

 

16

 

Nyní jste registrovaným vývojářem pro Windows Store a můžete zde své aplikace volně publikovat.

 

 


Stáhněte si software z MSDN

Nyní jste přihlášeni pro služby Azure, Windows a Windows Phone store. Pro vývoj v rámci těchto služeb budete potřebovat Visual Studio. Můžete ale samozřejmě zvolit i jiný software.

Otevřete msdn.com/subscriptions a přihlaste se vaším Microsoft účtem, pokud bude potřeba (můžete kliknout na odkaz „Sign in“ v pravém horním rohu). Ujistěte se, že jste přihlášeni stejným Microsoft účtem, který používáte pro program BizSpark. Po přihlášení klikněte na záložku „Subscriber Downloads“ v horním menu uprostřed.

35

Na stránce „Subscriber Downloads“ můžete vyhledávat jakýkoliv Microsoft produkt a následně ho stáhnout. Zkuste třeba vyhledat „Visual Studio Enterprise 2015“.

Na výběr máte ze dvou možností:

 • Visual studio Enterprise 2015 (x86) – Web Installer (English): Tato varianta stáhne malý instalační soubor, který poté při instalaci všechny komponenty stáhne. Je to nejrychlejší způsob, ale samozřejmě samotná instalace trvá déle.
 • Visual Studio Enterprise 2015 (x86) – DVD (English): Tato varianta stáhne celý DVD soubor, který lze vypálit na Vaše DVD. Touto formou jsou prezentovány všechny větší soubory (nad 2,5 GB) a mají příponu ISO. Při instalaci touto cestou Váš počítač nebude stahovat žádná data nutná k instalaci.
 • Některé programy potřebují licenční klíče. Získáte je po kliknutí na „Product Keys“.

36

Pokud stáhnete soubor ISO, ve Windows 8 (a vyšší) a Windows 10 si jej můžete velmi jednoduše vypálit na DVD. Klikněte na soubor ISO pravým tlačítkem a vyberte možnost „Mount“ (touto možností se vytvoří virtuální DVD mechanika ve vašem počítači a můžete program jednoduše nainstalovat) nebo „Burn disc image“ (vytvoří instalační DVD).

37

Přidání dalšího člena do týmu

Pokud máte další členy ve svém týmu, můžete je přidat do BizSpark také. Maximálně můžete přidat až 4 další členy. Každý člen týmu dostane vlastní MSDN předplatné a Azure kredit v hodnotě 115 € měsíčně. Toto všechno máte dostupné na rok zdarma.

Přihlaste se na BizSpark jako vlastník účtu a klikněte na „My BizSpark“.

38

Zde klikněte na „Add or delete members“.

39

Klikněte na „Add“ a vyplňte údaje o novém členu týmu. Člen týmu by měl mít vlastní Microsoft účet. Pokud jej nemá, může si jej snadno a rychle vytvořit na signup.live.com.

40

Přidanému členovi se odešle pozvánka do BizSpark účtu. Vy můžete kontrolovat stav pomocí již zmíněné stránky, kde vidíte, v jakém stavu pozvánka je. Pokud členovi pozvánka nepřišla, můžete ji jednoduše poslat znovu.

41

Uživateli přijde pozvánka, kterou využije pro aktivaci.

43

Pokud využijete tento link, budete se muset přihlásit na BizSpark.com pomoci Microsoft účtu.

44

Dále je potřeba vyplnit telefonní číslo a vyjádřit souhlas s podmínkami programu BizSpark.

46

 

47

Pro stažení software z MSDN a aktivaci služby Azure účtů postupujte podle kroků popsaných výše.

48

Kontakt

Doufáme, že se vám povedlo všemi kroky správně projít. Pokud se vám něco nepodařilo nebo pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat:

Tomas Prokop

Audience Marketing Manager - Startups

b-toprok@microsoft.com

Skip to main content