Programujeme pro naše zákazníky: Docker a Kubernetes v Quadientu Hradec Králové


Naši partneři a zákazníci čím dál častěji využívají cloudové moderní technologie. Rozjet něco nového ve velké mezinárodní firmě i u malé společnosti se na počátku potýká s problémy hledání optimální varianty, architektury a vyšlapáváním vhodné cestičky.
Právě s tím pomáhá ZDARMA zákazníkům i partnerům v ČR a na Slovensku skupina softwarových specialistů, kteří mají na starosti zajímavé technologie v regionu střední Evropy.  V rámci divize Microsoft Commercial Software Engineering je mj. skupina složená z Čechů (např Martin nebo Honza), Slováků (Marek), Poláků i odborníků dalších národností, každý z nich má nějakou hlubokou specializaci.  V rámci společného týmu se zákazníkem dokážou pomoci s akcelerací komerčních projektů obsahující zajímavé vybrané technologie. Většina projektů je alespoň částečně veřejně popsána tak, aby se inspirovali i ostatní.

Aktuálně podporované technologie
image

 

O společnosti Quadient

imageSpolečnost Quadient, bývalý GMC Software je velká mezinárodní firma, globální leader v rychle se vyvíjejícím oboru komunikace se zákazníky. Hlavní vývojové centrum je v Hradci Králové, nově sedí vývojáři i v Ostravě a Olomouci. U nás má Quadient několik stovek lidí, většinou vývojářů.

 

Cíl projektu, jeho popis, architektura, zdrojáky

Cílem projektu bylo vytvoření standardizovaného prostředí automatizace nasazení řešení Quadient Inspire v rámci Azure Kubernetes Service (AKS). Nasazení monolitické třívrstvé aplikace v Javě provozované pod Linux servery na stávající  infrastruktuře založené na VM vyžadovalo množství manuální konfigurace.
Hackfest architecture

Popis, architekturu a části kódu tohoto projektu najdete zde: From long semi-manual VMs setup to quick standardized solution deployment based on Docker containers and Kubernetes for legacy monolithic Java application.
Projekt vedl náš polský kolega Dariusz Porowski.

Máte zájem, hledáte inspiraci?

Pokud máte také zájem o spolupráci, nepřehlédněte https://www.tech-acceleration.com/cz/
Hledáte-li další inspiraci z projektů mimo náš region, tak hledejte zde: https://www.microsoft.com/developerblog/


Jiří Burian

Skip to main content