Důležité změny v Azure


S dalším měsícem Vám přinášíme novinky a změny v Microsoft Azure.

Změny ve standardním plánu podpory

Po zpětné vazbě od zákazníků je nyní cena za standardní podporu 100 USD za měsíc místo původních 300 USD za měsíc. Počáteční čas pro podporu kritických případu (severity A cases) se zkrátil na 1 hodinu z původních 2. Více informací a FAQ zde.

Expirace pro oznámení v Labu

Při vytváření oznámení v Labu (součást Dev/Test) je možné nastavit datum a čas pro expiraci zprávy. Po uplynutí této doby se oznámení automaticky přestane objevovat na stránce labu. Více informací na blogu.

Podpora .NET Core 2.0 pro App Services na Linuxu

Vestavěné image App Service na Linuxu a Webové aplikace pro kontejnery nyní podporují .NET Core 2.0. Více informací zde.

Integrace Azure Backup do vytváření VM

Nyní je možné nakonfigurovat Azure Backup již při vytváření virtuálního stroje. Je možné zvolit Recovery service vault v jiné skupině prostředků, nebo nastavit rozvrh pro zálohování a zachování dat. Více informací najdete na blogu.

Dostupnost OpenSSH v PowerShellu v Azure Cloud Shell

PowerShell v Cloud Shellu nově obsahuje nativního klienta Win32 OpenSSH pro Windows a Windows Server. SSH je protokol, který umožňuje bezpečné přihlášení, přenos souborů atd. primárně při práci s operačním systémem Linux. Více informací o OpenSSH v dokumentaci.

Ansible v Bashi v CloudShellu

Ansible je open-source software pro automatizaci cloudové správy, managementu a deploymentu aplikací. Nyní je předinstalovaný a k dispozici v Bashi v Cloud Shellu. Pro více informací můžete navštívit dokumentaci, nebo vyzkoušet tutoriál.

Virtual network service endpoints

Pro Azure SQL a Azure Storage jsou k dispozici Virtual Network Service Endpoints. S Endpointy je možné povolit síťový provoz pouze pro konkrétní virtuální sítě a podsítě. Také je možné vytvářet pravidla na základě IP adres. Pro Azure Storage je také k dispozici Firewall. Více informací naleznete v dokumentaci.

 

Matěj Borský, thenetw.org

Comments (0)

Skip to main content