Lednové novinky v Microsoft Azure


Na začátek nového roku Vám přinášíme důležité změny a novinky v Microsoft Azure.

Ukončení provozu klasického Azure portálu

Klasický portál již není od 8. ledna k dispozici. Všechny funkce, které nabízel jsou k dispozici v novém Azure portálu. Více informací o novém portále zde.

Týká se to také služeb pro vývojáře, které jsou v Azure Marketplace (ClearDB, SendGrid, …). Nyní už všichni zákazníci budou při navštívení klasického portálu přesměrováni na nový portál. Více informací zde.

Možnost změnit adresář předplatného v Azure portálu

V Azure portálu je možné přiřadit existující předplatné k Azure Active Directory tak, jak to bylo možné v Klasickém portálu. Nyní je to možné jak pro Servisní administrátory s Microsoft účtem, tak i pro uživatele s AAD účtem. Více se dočtete v dokumentaci.

Rozšířené možnosti pro přístup ke Cloud Shell

Nové samostatné URL

Azure Cloud Shell umožňuje pracovat s příkazovou řádkou v jakémkoliv webovém prohlížeči. Pro zjednodušení a zrychlení přístupu ke Cloud Shell byla vytvořena samostatná adresa shell.azure.com. Je také možné specifikovat preferované prostředí:

Tlačítko pro přístup k Cloud Shell

Vložením tlačítka Launch Cloud Shell umožňuje otevřít Cloud Shell přímo z dokumentace nebo jiných souborů.

Více informací zde.

Integrace do Visual Studio Code

Pro VS Code je také k dispozici rozšíření Azure Account, které umožňuje otevřít Cloud Shell jako terminál ve VS Code. Rozšíření je k dispozici na Visual Studio Marketplace.

Update PHP

App service updatují PHP stacky na poslední verzi. Více informací zde.

Rozšířená pravidla pro Skupiny zabezpečení sítě

Jsou k dispozici rozšířená pravidla pro Skupiny zabezpečení sítě (Network Security Groups). Zjednodušují bezpečnostní definice pro virtuální sítě, takže je možné mít větší a komplexnější politiky s méně pravidly. Více informací zde.

Také jsou k dispozici servisní tagy pro NSG. Umožňují jednoduše omezit přístup k síti pouze na ty služby, které používáte. Více informací zde.

Azure podporuje BEK-šifrování.

Nyní je možné zálohovat a obnovovat Azure virtuální stroje s disky šifrovanými pomocí BitLocker Encryption Key (BEK), nebo pomocí kombinace BEK a Key Encryption Key (KEK). Více informací na blogu.

Preview verze SDK pro Go

Vyšla beta verze 12.0.0 Azure SDK pro Go. Více informací zde.

 

- Matěj Borský, TheNetw.org s.r.o.

Comments (0)

Skip to main content