Gartner: Microsoft je leader v Agilním plánování


Microsoft a Leader in Gartner Magic Quadrant for Enterprise Agile Planning Tools

Společnost Gartner publikuje detailní hodnocení různých typů IT řešení klíčových hráčů na trhu v rámci velmi známých a populárních “Gartner Magic Quadrants”. Těchto průzkumů je více z různých oblastí, pro některé společnost je “výhra” se dostat jen do “seznamu vyvolených, klidně jen pod čarou”. Ti, co mají ambice být dlouhodobý leader se ale chtějí umístit co nejvýše v pravém horním rohu, což značí nejlepší produktovou nabídku a vizi řešení, zároveň schopnost toto řešení plošně, celosvětově dodávat a dlouhodobě podporovat.

V nejnovějším průzkumu “Gartner Magic Quadrant for Enterprise Agile Planning Toolsjsou hodnoceny společnosti nabízející integrované nástroje pro agilní řízení softwarových týmů zejména v návaznosti na DevOps oblast. Microsoft je v hodnocení nejvýše mezi leadery, protože klíčové Agile-DevOps řešení TFS a Microsoft Visual Studio Team Services splňují prakticky všechny moderní požadavky.

“Gartner recognized Microsoft as a Leader in the 2017 Magic Quadrant for Enterprise Agile Planning Tools, based on its ability to execute and completeness of vision. According to Gartner, Leaders in this market have shown a combination of strong vision either in leading agile thought or the combination of agile with developer collaboration and DevOps.”

image

This graphic was published by Gartner, Inc. as part of a larger research document and should be evaluated in the context of the entire document. The Gartner document is available upon request from Microsoft. Gartner does not endorse any vendor, product or service depicted in its research publications, and does not advise technology users to select only those vendors with the highest ratings. Gartner research publications consist of the opinions of Gartner's research organization and should not be construed as statements of fact. Gartner disclaims all warranties, expressed or implied, with respect to this research, including any warranties of merchantability or fitness for a particular purpose.

Velmi dobře jsou hodnoceny následující aspekty:

  • Microsoft podporuje agilní principy lépe než ostatní a má vše dotažené do DevOps oblasti
  • Nezávislost na platformách, Android, iOS, Linux, Mac, Windows, perfektní podpora Gitu, mnoho Open Source doplňků
  • Visual Studio/MSDN poskytuje významný objem softwaru, služeb a školení pro sw týmy navíc
  • Microsoft má v této oblasti jasnou strategickou roadmapu a jeho řešení je jednoduše a levně implementovatelné

Reprint dokumentu lze dočasně stáhnout zdarma bez registrace zde.


Jiří Burian

Skip to main content