Visual Studio 2015 Update 3


Pondělí 27. června 2016 se zapíše do historie jako den, kdy byl vydán (vedle open-source .NET, o kterém bude jiný článek) Update 3 pro Visual Studio 2015. Předplatitelé MSDN najdou v sekci Downloads nové instalátory, které již Update 3 obsahují, případně si může aktualizaci stáhnout kdokoliv jako separátní instalaci. Co je nového?

Práce s pamětí

Nejvýraznější vylepšení se týká práce s pamětí – řešení obsahující stovky projektů (200, 300, 500...) způsobovaly časté pády celého IDE a intenzivně vytížily procesor. Pro Update 3 byly vyladěny algoritmy, které se starají například o cachování projektových informací, a feedback od zákazníků ukazuje, že optimalizace byly úspěšné.

Nástroje pro UWP

Při vytváření balíčku pro Windows Store už se můžete přihlásit účtem organizace z Azure Active Directory (vedle Microsoft Account). Jakmile jednou proběhne asociace, už se nemusíte znovu přihlašovat. Díky tomu je pro vývojáře jednodušší připravit balíček aplikace pro publikování v situacích, kdy nejsou vlastníky účtu Dev Center (např. pracují jako kontraktoři pro zadávající firmu).

Nová verze .NET Native opět zkracuje dobu kompilace Release konfigurace u velkých aplikací a zrychluje běh XAML a Unity.

Node.js Tools

RC verze nástrojů Node.js pro Visual Studio je ke stažení a tradičně zlepšuje stabilitu a výkon. Kromě toho přináší lepší IntelliSense pro ES6, spolehlivější ladění a příkaz npm u více typů projektů.

C# a Visual Basic

Nová funkce, která se prvně objevila v nové verzi VS "15" a která bezesporu potěší, je instalace balíčků z NuGetu jako quick fix (známá ikonka žárovky).

plugin-byid

Funkci je potřeba explicitně povolit – stačí do vyhledávacího políčka (Ctrl + Q) napsat "using directives" a následně zaškrtnout "Suggest usings for types in NuGet packages":

image

Dále se v aktualizaci Visual Studia zlepšila podpora PCL pro .NET Platform Standard (což je vrstva standardních knihoven pro .NET Core).

Xamarin

Instalace Visual Studia 2015 Update 3 obsahuje Xamarin ve verzi 4.1.


Kompletní přehled změn najdete v changelogu.

Martin

Comments (1)
  1. Šalom says:

    Proč se po instalaci updatu začne zobrazovat vše, co se týká TFS česky??? a kde to prosím jde přepnout zpět? Díky

Comments are closed.

Skip to main content