Pozvánka: Global Azure Bootcamp 2016 (Brno)


Zajímá vás cloud a chcete se dozvědět, jaké jsou praktické možnosti jeho využití ve vašich aplikacích a službách?

Konference Global Azure Bootcamp je největší celosvětovou komunitní akcí zaměřenou na Azure, která se koná na více než 190 místech po celém světě v jediný den. Letos se tato konference bude v ČR konat pouze v Brně. Využijte této příležitosti a přijďte se  na prakticky orientovaných přednáškách zdarma dozvědět o platformě Microsoft Azure nové informace, které jednoduše využijete ve své praxi.

Jste srdečně zváni, i pokud plánujete přijít na část či dokonce jednu pro vás zajímavou přednášku. I v tomto případě se prosím registrujte.

Kdy: 16. 4. 2016

Kde: Brno (Masarykova univerzita)

Program:

9:00 – 9:30 Klíčové novinky a trendy v Microsoft Azure (David Gešvindr)

9:30-10:45 Azure Logic Apps – Automatizace procesů a workflow bez řádku kódu (Jiří Neoral)
Na přednášce si představíme službu Azure Logic Apps, s pomocí které můžete jednoduše automatizovat procesy a integrovat další cloudové služby do vaší aplikace bez nutnosti cokoliv programovat. Součástí přednášky bude praktická ukázka, kde si ukážeme, jak jednoduše zkombinovat Logic Apps, Machine Learning a PowerBI pro automatizovanou analýzu příspěvků o vaší společnosti na Twitteru.

11:00-12:15 Azure Blob Storage netradičně (Jiří Činčura)
Neomezené, škálovatelné, levné, spolehlivé, … úložiště. Základ každé cloudové služby. A tedy i cloudové aplikace. Nebo ne? Dá se použít i jinak? Možná mimo cloud? Možná mimo vlastní aplikace? Ale i co třeba z vlastní cloudové aplikace jenom ne tak, jak je všude vidět? Kam až se dá dostat?

12:15-13:30 Oběd

13:30-14:45 Azure IoT Hub (Štěpán Bechynský)
Internet of Things není měření teploty pomocí Raspberry Pi. V přednášce se dozvíte, k čemu IoT doopravdy je, s jakými problémy se musíte vypořádat a uvidíte sběr telemetrických pomocí sítě SIGFOX a jejich zpracování pomocí Azure IoT Hub a Stream Analytics. Dozvíte se také, jaký je rozdíl mezi Event Hub a Azure IoT Hub.

15:00-16:15 Azure Resource Manager prakticky (Tomáš Herceg)
Zakládat a spravovat služby v Azure je možné několika způsoby. Nejjednodušší je použít webový portál, nicméně v případě, že potřebujete založit desítky různých služeb podle nějaké šablony, je ruční klikání nepoužitelné. Azure Resource Manager je služba, která umožňuje hromadný provisioning Azure resources a pomocí které je založení 100 virtuálních strojů hračka. Na této přednášce si na jednoduchém příkladu ukážeme, jak s ARM pracovat a jak se z toho nezbláznit.

16:30-17:45 Porovnání SQL a NoSQL databází v Azure (David Gešvindr)
Relační databáze jsou v současnosti používány jako úložiště dat pro většinu webových aplikací a informačních systémů. Jsou však vhodnou volbou i pokud vyvíjíme cloudové aplikace, od kterých očekáváme vysokou škálovatelnost? Na této přednášce se prakticky seznámíte s hlavními druhy NoSQL databází v Azure, které budou porovnány s SQL databázemi z hlediska struktury uložených dat, dotazovacích možností i jejich výkonnostních charakteristik.

- Irena

Comments (0)

Skip to main content