Windows Dev Center–změny v IAP, nový systém ratingu, větší cenové rozpětí


Windows Store se v loňském roce změnil. Všechny vývojářské účty by již měly být zmigrované na nový Dev Center, do Storu se publikují i univerzální aplikace pro Windows 10 a průběžné aktualizace mění fungování systému jak kosmeticky, tak funkčně i obchodně. Co by vám nemělo uniknout?

IAP

Již nějakou dobu platí pravidlo, že pro In-App nákupy (IAP) smí aplikace používat pouze prostředky Microsoft Store. App Developer Agreement říká doslova:

Od 29. června 2015 se u nových Aplikací a Doplňkových produktů odesílaných na stránky Store požaduje, aby k podpoře nákupu Doplňkových produktů, které se spotřebovávají nebo používají v rámci Aplikace, používaly komerční modul společnosti Microsoft. Aplikace, které jsou v obchodě Store veřejně dostupné před 29. červnem 2015, mohou k nákupu Doplňkových produktů nabízet funkce, jež komerční modul společnosti Microsoft nepoužívají, za předpokladu, že tyto funkce pro nákup splňují Požadavky na certifikaci. Od 29. června 2016 musí komerční modul Microsoft k podpoře nákupu Doplňkových produktů, které se spotřebovávají nebo používají v rámci Aplikace, používat všechny Aplikace.

Pokud tedy nabízíte ve své aplikaci možnost dokoupit "doplňkový produkt" a nepoužíváte standardní prostředky Storu, měli byste aplikaci do června upravit. Nové aplikace již alternativní prostředky používat nesmí.

Rating

Dosud musely některé typy aplikací specifikovat hodnocení pro různé ratingové systémy (např. ESRB nebo PEGI) a nahrávat patřičné certifkáty. Od ledna 2016 se postupně přechází na nový systém a všechny aplikace ve Storu musí být ohodnoceny podle IARC (International Age Rating Coalition). Cílem je celý proces zjednodušit a zredukovat zdlouhavé shánění a vyplňování certifikátů pro jednotlivé trhy, na které aplikaci distribuujete.

Jakmile bude nové workflow aktivováno pro váš účet, nabídne vám Store při publikování aplikace místo seznamu zemí a ratingů dotazník, podle něhož určí hodnoty automaticky. Vyplníte informace o aplikaci a Store k ní sám přidá potřebné certifikáty, podle potřeby. Týká se to:

  • každé nové aplikace publikované do Storu,
  • prvního update aplikace, která dnes už ve Storu je,
  • dalších updatů aplikace v případě, že došlo k takové změně obsahu, aby ovlivnila rating.

Store automaticky generuje certifikáty pro ACB (Austrálie), ClassInd (Brazílie), ESRB (Severní Amerika), PEGI (Evropa), USK (Německo) a IARC. Na základě IARC se pak přidá ještě Windows Store rating, CSRR (Taiwan) a PCBP (Rusko).

Cenové rozpětí

V listopadu se zdvojnásobil počet cenových úrovní, které máte k dispozici pro svou aplikaci a produkty (IAP). Minimum je stále 0,99 $ a maximum 999,99 $, ale mezi těmito hodnotami najdete skoro 200 cen, z nichž se dá vybírat. Pokud navíc nastavíte pro svou aplikaci slevu, objeví se ve Storu i původní cena, ale přeškrtnutá. Více informací...

Uživatelské účty

Na konci roku 2015 přibyla v Dev Centeru možnost přidávat do administrace další uživatele různých rolí ve spolupráci s Azure AD. Můžete tak mít účet pro člověka, který uvidí pouze finanční výsledky, vývojáře, který bude nahrávat aktualizace, i marketingového specialistu, jenž uvidí vývoj stahování aplikace a IAP. Více informací...

Martin

Comments (0)

Skip to main content