Sjednocené přihlášení do DreamSparku


DreamSpark SSODo ostrého provozu přešla zajímavá aplikace pro Office 365, která využívá dostupná API a sjednocuje přihlášení mezi Office a DreamSpark Premium (dříve MSDNAA). Aplikace umožňuje jednoduše přiřadit uživatele k DreamSpark rolím (students, faculty a staff) na základě jejich členství ve skupinách a přihlásit je pomocí jejich pracovního nebo školního účtu (organizačního účtu).

Po přidání aplikace do vašeho tenantu ji mohou uživatelé spouštět jednoduše z Office 365 App Launcheru nebo z Access Panelu. Jednotné přihlášení také funguje, pokud se uživatel přihlašuje z DreamSparku nebo jde přímo na adresu pro přihlášení.

image

DreamSpark SSO je open-source a můžete ji získat z webu (kliknutím na tlačítko “Add to my tenant”). Díky tomu, že je k dispozici na GitHubu, můžete si zdroják libovolně upravit, případně přispět a aplikaci vylepšit.

Otázky a odpovědi

Q: Je to zdarma?

A: Ano tato aplikace je dostupná kompletně zdarma, a pro svou organizaci ji můžete získat z následujícího odkazu.

 

Q: Potřebuji v mém tenantu správcovské oprávnění, abych mohl aplikaci nastavit?

A: Ano, pro instalaci je potřeba mít oprávnění Globálního Správce (Company Administrator), aby bylo možné aplikaci přidat a spravovat.

 

Q: Potřebuji pomoc, na koho se můžu obrátit?

A: Veškerou nápovědu najdete ve znalostní bázi, pokud máte další dotazy nebo potřebujete technickou pomoc, můžete kontaktovat tvůrce e-mailem na dreamspark@edulog.in.

Martin

Comments (0)

Skip to main content