Nový Azure portál je GA


Portál pro správu Microsoft Azure s kódovým označením "Ibiza", který byl dlouho v Preview včera toto stádium opustil a je nyní obecně dostupný. Zároveň se adresa portal.azure.com stává výchozí a nahrazuje dosavadní manage.windowsazure.com.

Pokud jste s novým portálem v průběhu času pracovali, určitě si jako prvního všimnete výrazného zlepšení rychlosti a odezvy jednotlivých prvků (výkon se za posledního půl roku zlepšil průměrně o 300 %). Lepší by měla být také spolehlivost – každá oblast (např. SQL databáze) se načítá až v případě potřeby a z měření vyplynulo, že jejich úspěšnost je 99,9 %.

V průběhu vývoje hrála významnou úlohu také zpětná vazba uživatelů. Jenom díky ní máme nyní vyhledávací pole v horní části webu, přehled všech zdrojů na jedno kliknutí, filtrování podle subskripcí a další drobnosti, které činí práci s portálem efektivnější.

image

Vývoj však stále pokračuje. Aktuální prioritou je přivést na nový portál všechny služby z toho starého. Aktuální situaci můžete sledovat na speciální webové stránce.

Martin

Comments (0)

Skip to main content