Azurové novinky: Šifrování disků, Service Fabric, DevTest Labs


Šifrování disků VM – public preview
Šifrování disků pro virtuální stroje v Azure umožňuje zašifrovat jak zaváděcí, tak datové disky, a to pomocí klíčů uložených v Azure Key Vault. Šifrování disků je dostupné jak pro Windows (BitLocker), tak pro linuxové systémy (dm-crypt).

Azure Service Fabric - public preview
Azure Service Fabric pomáhá vývojářům vytvářet, nasazovat a spravovat aplikace s architekturou, která využívá tzv. microservices. Pro lokální vývoj je dostupné SDK a dále služba v Azure. Service Fabric bude možné spouštět na Windows Server 2012 R2 a 2016 TP3 a v budoucnu i na linuxových systémech. Preview je dostupné bez dodatečných poplatků.

Azure DevTest Labs - public preview
Azure DevTest Labs dává vývojářum možnost spravovat vývojové a testovací prostředí. Zvyšuje efektivitu a umožnňuje kontrolovat náklady. S DevTest Labem můžete:

  • rychle vytvářet vývojová a testovací prostředí,
  • minimalizovat ztráty pomocí kvót a pravidel,
  • nastavit automatické vypínání,
  • vytvářet VM pomocí šablon,
  • používat rychle VM z předpřipraveného poolu,
  • integrovat s preferovaným CI nástrojem nebo IDE pro automatický release.

Detekce hrozeb pro Azure SQL Databáze - public preview

Detekce hrozeb pro Azure SQL databáze umožňuje detekovat anomálie, které vedou k potenciálním bezpečnostním hrozbám. Detekce hrozeb dovolí proaktivně sledovat a rychle reagovat na poplachy a neobvyklé activity – pro vice informací navštivte stránku Get started with SQL Database Threat Detection.

 

David

Comments (0)

Skip to main content