UWP–designové nástroje ke stažení


Designová pravidla pro univerzální aplikace pro Windows 10 jsou volnější, než bývalo zvykem. Pokud ale chcete, aby vaše aplikace vzhledem souznila se zbytkem operačního systému, měli byste se držet oficiálních doporučení a pravidel. Microsoft pro tento účel ve svém Dev Centeru vyčlenil speciální sekci designu, kde najdete PDF s guidelines a šablony do PowerPointu, Adobe Illustratoru i Adobe Photoshopu.

https://dev.windows.com/en-us/design/assets

Martin

Comments (1)

  1. Petr Voneš says:

    Je otázka kolik firem vymění klasické WinAPI/WPF aplikace za UWP. Rozdíl je totiž ve svobodě distribuce a zároveň spolehlivosti pro uživatele. UWP aplikace lze distribuovat pouze přes Store, alespoň tak jsem to našel, což je cesta velmi nespolehlivá, protože jednoho dne vám aplikace zmizí a nemůžete si ani vytvořit zálohu instalace.

    Přiklad z praxe – HERE Maps pro Windows. Tato aplikace více než před měsícem zmizela ze Store (Microsoft ji stále ukazuje na některých obrázcích Start obrazovek), nikdo se k tomu nehlásí, nikdo na to neupozornil, výrobce neodpovídá buď vůbec nebo jen šablonou že jde o "dočasný problém" a uživatelé kteří to netuší a aplikaci si buď odinstalují (typicky kvůli přeinstalaci která nejsnáze řeší chyby) nebo ji chtějí na nové zařízení, mají zkrátka smůlu. Existující nainstalovaná verze však dále funguje, včetně aktualizací mapových dat.

    Tohle by se s klasickou aplikací od které máte uloženou instalaci nestalo.

Skip to main content