PowerBi Pro zdarma pro majitele MSDN


Všichni majitelé vyšších edic MSDN (Platforms a Enterprise) mají nyní v rámci svého MSDN nový benefit Microsoft Power Bi Pro –  což je cloudová samoobslužná BI služba.  Více o Power BI …

Za Pro verzi PowerBI se standardně platí 10$/měsíc, čehož jsou MSDN uživatelé ušetřeni a po dobu aktivního MSDN mají služby PowerBi Pro zdarma. Uživatelé MSDN mohou PowerBi Pro používat i pro produkční scénáře nikoli jen DevTest.

 

 

 

Popis jak aktivovat tento MSDN benefit:

  1. Na svých MSDN stránkách https://aka.ms/mymsdnbenefits vyberte aktivaci PowerBi benefitu
  2. Projděte registrací, pro registraci je třeba mít firemni AAD account, optimální je mít již nějaký vlastnbí firemní Azure nebo O365 account nebo si předem aktivovat MSDN Office 365 Developer Subscription. Nemáte-li pak se udělá při registraci nový.
  3. Je také vhodné mít tento firemni account připojen v sekci Azure MSDN viz obr. níže pro další experimenty, není to však nutné
  4. Systém ověřuje SMSkou že je registrace prováděna člověkem a ne robotem
  5. V průběhu registrace to chce fakturační údaje, karta nebo faktura, vyberte faktura a něco tam napište, stejně se bude účtovat nula ale protože Pro verze má takto nastavený proces nelze obejít.

 

 

Na konci vám přijdou tři emaily:

 

 

Malá zajímavost, jako datový zdroj pro Power Bi lze vzít i Visual Studio Online, tato funkčnost se bude dále rozšiřovat.
Více informací zde:  https://www.visualstudio.com/cs-cz/features/reporting-vs.aspx

 

 Buri

Comments (0)

Skip to main content