Visual Studio 2015 je ke stažení


Právě byla uvolněna nová verze nástrojů Microsoft Visual Studio 2015 a společně s Microsoft .NET Framework 4.6 i dalšími doplňky a technologiemi je dostupné ke stažení.  image
Majitelé aktivních MSDN předplatných mohou plnohodnotné komerční edice Visual Studia stahovat ihned ze svého MSDN downloadu, ostatní mohou vyzkoušet trial nebo komunitní verze.

 

 

Hlavní technické novinky

Universální aplikace pro Windows 10 – Tvorba nové generace aplikací pro Windows 10 využívající jednotného kódu pro všechna zařízení s Windows 10 od PC, tabletů, telefonů, IoT až k Xboxu nebo HoloLens.

Cross-platform development – Vývoj multiplatformních hybridních i nativních aplikací pro Android, iOS a Windows s využitím Visual Studio Tools for Apache Cordova, nativních Visual C++ cross-platform knihoven nebo Xamarin knihoven kompilovaných z C#.

DevOps – Visual Studio 2015, Visual Studio Online zanedlouho i nový Team Foundation Server 2015 umožňuje velmi výrazně propojit vývojáře s IT profesionality nasazující a monitorující testovací i produkční aplikace.

Dev/Test produktivita IDE – Visual Studio 2015 přináší spoustu novinek v oblasti debuggingu a performance monitoringu. Mnozí z vás čekali na implementaci výhod nového .NET kompilátoru jako např. předělaný refaktoring, live code analysis tools s automatickou opravou kódu atd. 

Produktová řada a určení

Nejvýraznější změnou je konsolidace dvou starých nejvyšších edic na jednu novou edici Visual Studio Enterprise. clip_image002

Ta nahrazuje Visual Studio Premium a Visual Studio Ultimate. Majitelé aktivních MSDN Ultimate a Premium jsou upgradováni na Enterprise automaticky a zdarma. MSDN2015Dále je do MSDN Platforms (je určeno pro IT Adminy pro tvorbu testovacích prostředí) přidána funkčnost VS Test Professional, ruší se MSDN OS. Více informací o konsolidaci zde.

Pro začátečníky nebo malé projekty jednotlivců je připravena nová edice Visual Studio Community, která je zdarma. Funkčně velmi blíží edici Professional ale má určité licenční omezení, které nedovolují ji použít na komerční projekty větších společností.

Porovnejte si základní vlastnosti a funkčnost komerčních edic v níže uvedené tabulce nebo si přečtěte si podrobnější porovnání vlastností edic VS 2015 a MSDN.

Team Foundation Server 2015 a Visual Studio Online

Vzhledem k výraznějším změnám v TFS bude finální verze TFS Serveru 2015 uvolněna o pár týdnů později. Informaci zde. Visual Studio Online (prostředí pro agilní týmovou spolupráci) je upravováno prostupně, je připraveno na plnohodnotnou spolupráci s VS 2015. Pokračuje sbližování on-premise TFS verzí a Visual Studia Online (On-line TFS). VSO pro jednotlivce a malé týmy do 5 vývojářů je stále zdarma.

Zajímavé licenční změny

 • Technologie CodeLensje dostupná již od verze VS Professional 2015
 • PPT storyboarding je nyní dostupný v rámci Visual Studia zdarma
 • Některé pokročilé funkce TFS 2015 (Test execution, Agile Portfolio Management, Work Item Chart Authoring, Team Rooms) jsou/budou nyní součástí TFS 2015 CALu. Nelze však aplikovat zpětně – nutno mít verze 2015.
 • Stejně jako Visual Studio Online budete mít v TFS 2015 právo přizvat do TFS zdarma neomezené množství “nevývojářů” tzv. Stakeholders.
 • Dále se chystají radikální snížení cen basic licencí přístupu k Visual Studio Online a jajich kombinace s TFS CALem ... více

 

Jak a kdy půjdou koupit

Nové edice 2015 budou v ceníku až od 1.9.2015 a nahradí edice staré. Všichni kdo mají koupené a nyní aktivní MSDN mají automaticky nárok na Visual Studio 2015 a mohou používat ihned nyní. Z ceníků zmizí Ultimate a Premium MSDN a nahradí je Enterprise. Finální cena Enterprise bude o více než 40% nižší než Ultimate ale o 25% vyšší než stávající Premium edice. Ostatní ceny VS/MSDN Professional, Platform, TFS, … se nemění. Kdokoli si koupí do začátku září MSDN Premium edici, je po aktivaci MSDN automaticky převeden na Enterprise. (V průběhu prázdnin tedy nemá žádný smysl kupovat nebo obnovovat Ultimate edice, místo toho pořizujte/obnovujte na úrovni Premium)

Promo akce - konsolidaci na Enterprise Edici

Jelikož mnoho zákazníků chce konsolidovat licence na edici Enterprise bude od 1.9. do 31.12.2015 pokračovat speciální promo, kdy za původní cenu Premium (Enterprise -20% = stará cena Premium) dostanou zákazníci nejvyšší funkčnost Enterprise (včetně downgrade na starší Ultimate edice). Kdokoli bude chtít od 1. 9. 2015 výhodněji pořídit nejvyšší úroveň Enterprise najde dočasně, do konce kalendářního roku, v multilicenčních ceníkách o 20% levnější varianty položek Enterprise MSDN a to jak nových licencí (L+SA) tak i prodloužení (SA).

Další produkty a technologie byly právě nyní uvolněny ke stažení

 • · Microsoft Office Developer Tools for Visual Studio 2015
 • · .NET 4.6 RTM
 • · ASP.NET 5/Entity Framework 7 Beta 6 on NuGet
 • · Azure SDK 2.7
 • · C++ Change Signature
 • · GitHub Extension for VS 2015 RTM
 • · NTVS-NodeJS Tools 1.1 RC
 • · Office Developer Tools for Visual Studio 2015
 • · PTVS Python Tools 2.2 RTM
 • · TFS standalone Object Model
 • · TypeScript 1.5 RTM
 • · TypeScript 1.6 Beta
 • · Visual Studio Emulator for Android RTM
 • · Visual Studio Tools for Applications 2013 SDK Update 1
 • · Visual Studio Tools for Applications 2013 Update 1
 • · Visual Studio Tools for Unity 2.0 RTM

Kde najít více informací

Veškeré další informace hledejte na adrese www.visualstudio.com nebo se nás ptejte přímo.

Jiří Burian

Comments (3)

 1. Samotář says:

  Osobně bych uvítal nějakou edici Single. Pro One Man Team. Enterprise osekanou o týmové funkce a omezené servery (TFS apod.) na 1 přístup. Aby měl i nadšenec k dispozici testy, analýzy kódu atd.

 2. Petr Voneš says:

  Kdy bude první update ? :-) Chyby jsou i v běžně používaných věcech jako Go To Definition (F12).

 3. J. Burian says:

  Na update se pracuje, u F12 se v některých případech opravu chyba vyskytuje, je zalogovana:  connect.microsoft.com/…/1577587 a github.com/…/4019 a pracuje se na její opravě.  

  JB

Skip to main content