Azure databáze Web a Business budou postupně přecházet na Standard


V září minulého roku bylo oznámeno, že za rok opustí Azure SQL Database varianty Web a Business. Čas se pomalu nachyluje a od 12. září 2015 již nebude možné tyto databáze provozovat a budou automaticky převedeny na nové verze (Basic, Standard, Premium).

Azure SQL Database V12 na rozdíl od předchozí verze (V11) dokáže garantovat výkon (definovaný jednotkou DTU) a přináší nové funkce – návrat do konkrétního stavu databáze v minulosti (point-in-time restore), účtování po hodnách, větší kompatibilitu s "velkým" SQL Serverem, podporu více T-SQL příkazů a další.

Důrazně doporučujeme začít přecházet na novou verzi Azure SQL Database již nyní a nečekat na září, až Azure provede změnu sám.

Přepnutí je transparentní a databáze je v jeho průběhu stále online. Nejlepší postup tedy je vyhodnotit aktuální vytížení databáze a podle toho zvolit patřičnou výkonnostní úroveň. Pomoci vám mohou následující odkazy:

Spolu s migrací se mění také způsob vytváření nových databází – pokud používáte API, je novou výchozí edicí Standard/S0 a novou výchozí verzí serveru V12. Od 12. září již nebude možné prostřednictvím API zvolit V11 ani Web/Business.

Automatický převod databází na V12 se postupně dotkne všech, které poběží na staré verzi. Jakmile přijde řada na vás, dostanete upozornění 14 dní předem s tím, že máte možnost upgrade odložit až do 12. září.

Aby měla změna minimální finanční dopady, budou staré edice mapovány na nové podle kapacity následovně:

Velikost Web nebo Business Nová úroveň
< 2 GB Basic
2-6 GB S0
6-25 GB S1
25-75 GB S2
> 75 GB S3

Co jednotlivé úrovně znamenají, najdete v dokumentaci.

Martin

Comments (1)
  1. vasek7 says:

    Největší rozdíl nových verzí V12 (S0, S1 a S2) je v tom, že mají mnohem menší I/O. Rozdíl sice není tak astronomický, jak tomu bylo u V11, ale je potřeba na to při upgradu myslet. Například co se rychlosti čtení týče, verzím Web a Business se vyrovná až verze S3. Verze Basic, S0 a S2 jsou pomalejší. S3 je srovnatelná. Více informací je na cbailiss.wordpress.com/…/azure-sql-database-v12-ga-performance-inc-cpu-benchmaring

Comments are closed.

Skip to main content