Nové možnosti vývoje pro Microsoft Band


Přidávání vlastních aplikací na Microsoft Band je zase o něco jednodušší – minulý týden byly představeny důležité aktualizace mobilní aplikace Microsoft Health, stejnojmenné cloudové služby i Band SDK.

Web Tiles

Pokud chcete na Bandu jenom zobrazovat aktuální data, bylo by hezké zbavit se nutnosti vytvářet mobilní aplikaci, která na Band umístí dlaždici a bude se starat o periodické aktualizace z webové služby. A přesně to dělají Web Tiles – vy řeknete, z jakého datového zdroje budou informace přicházet a jak se budou zobrazovat, a aplikace Microsoft Health (kterou mají uživatelé Bandu nainstalovanou, aby ho mohli vůbec rozumně používat) se postará o instalaci dlaždice a její aktualizace.

Aby byl celý proces ještě jednodušší, existuje webový nástroj, který pro vás Web Tile vytvoří. Nic vám ale nebrání pročíst si dokumentaci, vytvořit JSON manifest, zabalit ho spolu s obrázky jako ZIP a dosáhnout stejného výsledku.

image

Distribuce Web Tile je ještě jednodušší než její výroba – můžete soubor s příponou .webtile poslat e-mailem (aplikace Health má v systému registrovanou příponu), můžete použít URL schéma "mshealth-webtile://" a nechat ji stáhnout z internetu nebo ji třeba uložit na OneDrive.

Microsoft Health Cloud APIs

Jako Preview jsou k dipozici rozhraní pro read-only přístup k datům cloudové služby Microsoft Health, do které se ukládají informace z Bandu (svoje informace mohou všichni uživatelé prohlížet například v dashboardu). Díky API mohou aplikace číst aktuální data o aktivitách – například po skončení běhu jsou k dispozici jeho detaily a mapové souřadnice.

Band SDK

Plnohodnotné interaktivní aplikace využívající Band SDK určitě přivítají nové možnosti:

  • Obnovování obsahu vlastní dlaždice in-place (tedy bez nutnosti ji opustit a vrátit se).
  • Vylepšená podpora pro tvorbu ikon a tlačítek.
  • Možnost ovládat zhasnutí displeje při otevření dané dlaždice.

Všechny nástroje jsou stále ve vývoji a tvůrci důrazně doporučují, abyste využívali oficiální UserVoice a posílali do něj své nápady a požadavky na změny.

Oznámení najdete na blogu Microsoft Devices. Tento týden připravujeme ještě sérii článků, které novinky ukáží v praxi.

Martin

Comments (0)

Skip to main content