První preview vývojových nástrojů pro Windows 10


Včera byly poprvé oficiálně představeny vývojářské nástroje na tvorbu aplikací pro Windows 10. Jedná se o první Preview verzi pro členy programu Windows Insider, která slouží primárně k experimentování a prvnímu seznamování s novými technologiemi. Klíčové aspekty této verze jsou:

  • Adaptivní uživatelské rozhraní – aplikace pro Windows 10 mohou mít jedno UI, které se přizpůsobí konkrétní platformě. Díky preview můžete vyzkoušet, jak se vaše existující aplikace pro Windows 8.1 bude chovat na novém systému, a případně využít vylepšený ViewStateManager.
  • Ovládací prvky – některé ovládací prvky ve Windows 10 budou schopné samy poznat, na jakém zařízení s nimi uživatel interaguje, a přizpůsobit tomu svůj vzhled a chování.
  • API contracts – ve Windows 10 je možné programově za běhu zjistit, jestli je zvolená funkce na daném zařízení dostupná a podle toho zavolat nebo nezavolat patřičné API. Pro začátek můžete vyzkoušet např. kontrakt HardwareButtons, jenž reprezentuje tlačítka, která jsou na telefonech, ale chybí na tabletech a počítačích.
  • Vylepšení nástrojů ve Visual Studiu – IDE se samozřejmě dočkalo taky mnoha vylepšení, která souvisejí s Windows 10.

A abyste měli ještě lepší přehled o tom, co je nového, objevila se vedle nástrojů také spousta výukového obsahu:

Další novinky očekáváme na konferenci Build v dubnu, takže můžete využít čas tím, že vyzkoušíte tvorbu aplikací v Preview nástrojích a poskytnete produktovým týmům zpětnou vazbu.

Jak na to?

  1. Zaregistrujte se do Windows Insider (pokud tam ještě nejste).
  2. Aktualizujte Windows 10 Technical Preview na poslední verzi.
  3. Stáhněte si Visual Studio 2015 CTP6, odinstalujte CTP5 (pokud používáte) a nainstalujte novou verzi.
  4. Nainstalujte Windows 10 Technical Preview tools.

Martin

Comments (0)

Skip to main content