Jak na VSO GIT z příkazové řádky


Pokud si v rámci Visual Studia Online používáte GIT jako úložiště zdrojových kódů, tak jste možná narazili na problém při jeho ovládání přes příkazovou řádku. Zatímco Vistual Studio si bezproblémů poradí s ověřování přes Live ID/AD, při přístupu přes příkazovou řádku dostanete hlášku „fatal: Authentication failed for …“

Problém je, že některé aplikace jako i GIT podporují pouze basic autorizaci. Aby bylo možné přistupovat GIT i z příkazové řádky, musíme alternativní autorizaci zapnout přímo z WEBového rozhraní Visual Studia Online.

Postup pro zapnutí je následující:

1. Přihlaste se ke svému Visual Studio Online a přepněte se do nastavení, viz obrázek níže.

Nastavení se otevře v novém okně.

 

2. Rozklikněte menu pod vaším jménem v pravém horním rohu okna a přejděte do nastavení profilu (My profile).

 

3. V uživatelském profilu přejděte na záložku „CREDENTIALS“ a klikněte na „Enable alternate credentials“. Postup je naznačení na následujícím obrázku.

Jelikož některé nástroje by mohli mít problém s e-mailem jako uživatelským jménem (díky znaku @), doporučuji i nastavit alternativní jméno. Po vyplnění i hesla nastavení potvrďte. Vše je vidět na obrázku níže.

Po úspěšném nastavení vám přijde potvrzovací mail s textem:

 

A tím jste úspěšně zaktivovali basic autorizaci. Teď ještě test přímo GITem.

 

A máme hotovo. :-)

 
Pokud budete mít s nastavením jakýkoliv problém, komentáře jsou tím správným místem pro dotaz. Případně se můžete obrátit na můj twitter, kde budou i nadále odkazy na veškeré mé technické články. Děkuji

 

-<{Pospa}>-

 

 

Comments (3)
  1. shagy says:

    Viete niečo podobné napísať aj pre OSX v spojení s VSO ako pre TF tak pre GIT? Snažím sa to totiž rozbehať ale bez úspechu.

  2. Pospa.NET says:

    Co konkrétně máte na mysli? Zapnutí basic autorizace je věcí VSO a tudíž pak na GIT půjde přes příkazovou řádku přistupovat z jakéhokoliv OS a klienta.

Comments are closed.

Skip to main content