Aktivace Azure trial


Microsoft Azure

Microsoft Azure trial je jedna z možností jak bezplatně vyzkoušet veškeré služby, které Microsoft Azure nabízí. Azure trial lze aktivovat v několika málo krocích a celý proces včetně aktivace na straně Azure by neměl překročit cca 5-10min. Pro ověření je nutné při registraci zadat platební kartu, ze které se provede ověřovací blokace na 1 EUR. Ve výpisu tedy uvidíte blokovanou částku 1 EUR (popřípadě ekvivalent v měně účtu) od obchodníka MSFT *ONLINE. Blokace do nejpozději 2 týdnů zmizí a částka NEBUDE stržena.

Microsoft Azure trial limity

Microsoft Azure trial vám nabízí po dobu 30 dní bezplatné používání Azure služeb, a to až do výše 150 EUR. V rámci tohoto kreditu můžete provozovat například:

 • až 15 virtuálních serverů
 • až 5 SQL serverů (VM)
 • až 40 SQL databází (Azure SQL)
 • až 530 hodin Azure Machine Learning
 • až 30 web sites
 • až 4 TB diskového prostoru
 • až 2,3 TB CDN
 • až 15 licencí Visual Studio Online

Aktivace Windows Azure trial:

 1. Jděte na adresu https://aka.ms/azuretrialcz :
  image
 2. Přihlaste se pomocí Windows Live ID, případně si založte nové:
  image
 3. Vyplňte kontaktní informace a ověřte vaše telefonní číslo:
  image
 4. Potvrďte formulář přijatým aktivačním kódem:
  image
 5. Zadejte údaje o platební kartě, potvrďte souhlas s licenčním ujednáním, podmínkami služeb a souhlas se spracováním údajů a odešlete:
  image

Po odeslání ke zpracování, budete přesměrováni na billing portál Windows Azure, kde můžete zkontrolovat status vytváření vaší subskripce:
image

Po vytvoření máte k dispozici přehled čerpání volného kreditu. Zároveň je zde k dispozici link na Windows Azure portál sloužící k řízení vašich Windows Azure služeb:
image

Zdroje:

Windows Azure trial: https://aka.ms/azuretrialcz
Management portál Windows Azure: http://manage.windowsazure.com/ http://portal.azure.com/

- Pospa

Comments (2)

 1. Petr says:

  V lednu mi končí MSDN. Na prodloužení nejsou finance. Budu muset si tuhle verzi znovu registrovat nebo mi automaticky můj současný MSDN Azure přejde na trial verzi?

 2. Pospa.NET says:

  I kdyby převod byl možný, Azure Trial je "jen" na 30 dní. Tudíž by vám to moc nepomohlo. Nicméně pokud na Azure jedete nějaký projekt, můžete zkusit, jestli nebude splňovat podmínky pro přijetí do programu BizSpark.

  http://www.microsoft.com/…/default.aspx

Skip to main content