Česká videa–základy Azure a vývoj Universal Apps


Nedávno jsme připravili dva webináře na vývojářská témata, která nám jsou aktuálně nejbližší – Microsoft Azure a vývoj aplikací pro mobilní zařízení. Oba byly nahrávány, a proto se o ně chceme podělit i tady na blogu.

Microsoft Azure – proč a jak?

Pokud vás zajímá, v čem spočívá vývoj pro Azure a proč má smysl se jím zabývat, v tomto videu si přijdete na své. Na obecný úvod do cloud computingu navazuje definice Microsoft Azure, popis jednotlivých služeb a poté video detailněji zabrousí do čtyř hlavních "výpočetních" služeb – Web Sites, Virtual Machines, Cloud Services a Mobile Services (teoreticky i praktickou ukázkou).

 

Základy vývoje Universal Apps

V tomto videu se dozvíte, co jsou Universal Apps, co je pro jejich vývoj potřeba, jaké jazyky a technologie lze použít, jak vývoj probíhá a jaký je proces publikování do Windows Store.

 

 

 

Martin

Comments (4)

 1. Patto says:

  Ten Azure vyzera super ale pride mi to pouzitelne vzhladom na cenu len pre vacsi business / vacsie projekty. Ci pouzivaju to aj mensie business-i na nejake jednoduchsie firmne stranky a pod? Tam sa to cenovo uz asi velmi nevyplati ci?

 2. Dalibor Kacmar says:

  Patto: Myslim, ze je vhodne i pro male projekty. Zejmena, pokud to jsou zminovane jednoduche web stranky. Na free verzi webu sluzeb sice asi velknou firmu neudelam, ale pro par zakazniku za den je to fajn. Pak existuje placena verze za 10 USD/mesic – sdileny web hosting a nasledne za 50USD/mesic dedikovany. Tam bych volil podle pozadovaneho vykonu. Jednoduche porovnani moznosti Free/placene je tady – azure.microsoft.com/…/websites

  Dalibor Kacmar

  Microsoft

 3. Patto says:

  Dalibor: Tu shared verziu umoznili len teraz niekedy? Nikde nevidim info o cene pre Shared verziu (ako ste spominali 10 USD/mesiac) iba pre Basic a Standard.

 4. Dalibor Kacmar says:

  Patto:Cenu Shared verze muže najít v online kalkulačce zde: azure.microsoft.com/…/calculator.

  Zvolte nahoře záložku Web(y), a níže pak Shared. Pokud si zvolím jeden Shared server, pak cena v USD bude 9.68/měsíc.

  Pokud to nebudete moci najít, napište mi na adresu dalibor.kacmar@microsoft.com .Pošlu vám screenshoty.

  Pěkný Nový rok,

  Dalibor

Skip to main content