Windows Developer Program pro IoT


Windows Developer Program for IoT je program pro vývojáře, kteří se zajímají o Internet of Things. V rámci tohoto programu byla vytvořena distribuce Windows pro minipočítač Intel Galileo, který je pinově kompatibilní s populární platformou Arduino. Vývoj aplikací probíhá ve Visual Studio 2013 s doinstalovaným doplňkem, který umožňuje vytvářet nativní aplikace pro Windows na Intel Galileo, tak, jako byste programovali pro Arduino.

Velkou výhodou je možnost vzdáleného ladění aplikace přímo na desce bez nutnosti používat různé ladící texty posílané na sériovou linku.

V tuto chvíli je celý projekt ve velmi rané fázi. Prvním registrovaným byl již doručen vývojový kit, který obsahuje potřebný hardware pro první pokusy s Windows a Intel Galileo. Pokud máte o tento kit zájem, tak se registrujte na stránkách Windows Developer Program for IoT, možná na vás jeden vyjde.

Štěpán, @stepanb


Comments (2)

  1. Petr Weissar says:

    To je "bomba" zpráva, Galilea máme, ale pokud chci jet v C#, zatím jsem musel jet v mono :-( Dá se někde stáhnout image pro Galileo a programování v C# ?

  2. Bechynský Štěpán says:

    Image s Windows pro Galileo zatím není dostupný samostatně a momentálně je podporován pouze vývoj aplikací v C++.

Skip to main content