Visual Studio Online – licencování


Visual Studio Online je prostředí pro týmovou spolupráci, správu zdrojových kódů (TFS nebo GIT), agilní plánování, testování, buildování projektů, řízení týmu a jeho vzájemnou komunikaci. Lze použít i s Eclipse, xCode a dalšími Git kompatibilními produkty. Součástí VSO je  Application Insights pro monitoring a telemetrii.

Funkčnost VSO je rozdělena do několika úrovní (Basic, Advanced, Stakeholder). Základní Basic úroveň umožňuje spolupráci až 5 vývojářů zdarma, Majitelé MSDN nemusí platit nic, předplatitel Visual Studio Professional with MSDN má přístup k funkcím Visual Studio Online Basic. předplatitelé vyšších edic MSDN mají přístup k rozšířeným funkcím Visual Studio Online Advanced.

 • BASIC: 5 přístupů ZDARMA, další za měsíční poplatek nebo MSDN
 • PROFESSIONAL: Jako BASIC + měsíční pronájem VS Pro IDE (max. 10x)
 • ADVANCED:  Pokročilá funkčnost, za poplatek nebo MSDN
 • STAKEHOLDER: Novinka!, nevývojář, účastník procesu ZDARMA

IC745517Předplatitelé MSDN, kteří jsou přihlášeni pod stejným Microsoft Account, jaký používají pro předplatné MSDN tedy neplatí nic a mohou se samozřejmě účastnit libovolného počtu svých nebo cizích projektů. Professional licence je vlatně BASIC + pronájem “tlustého” Visual Studia Professional IDE a lze jich pořídit max 10. Všechny licence jsou per User (Microsoft ID) a lze kombinovat a i na více projektech. 

 

VSO není pouze hostovaný systém pro správu zdrojáků!!!

Týmová komunikace:
IC696843
Spouštění testů:IC696472
Visualizace:
IC742146
Plánování, Backlog, Sprinty, Kanban… 
image
.
image
Stakeholder:
IC749400
Kód na starém a novém portále:
image
Git nebo TFSvc
IC691178
Git Merge Pull Requests 
image
Services hooks:
IC726978
Monitoring a Telemetrie
IC696824

 

Společné zdroje: Build + Load Testing

Každý společnýn projektový prostor  http://<mojejmeno>.visualstudio.com má zdarma zajištěno určité množství serverového času pro Buildy (MSBuild, Ant, Maven) a zátěžové testy. Další zdroje si můžete přikupovat. 

 

Basic vs. Advanced vs Stakeholder

Funkce, které jsou jen v licenci Advanced:

Stakeholder licence umožňuje prohlížet týmový a projektový dashboard, Backlog, Kanban a Task board, Vytvářet a editovat různé pracovní položky a dělat si dotazy/reporty. 

Funkce, které nemůže uživatel využívat, díky své licenci, jsou v uživatelském rozhraní označeny hvězdičkou nebo je vůbec nevidí.

  Přidávání a kupování licencí

  Licence se přidávají skrz Microsoft Azure účet, který zároveň slouží pro platby. Těmto licencím pak přidělujete uživatele na portálu Visual Studio Online. Zde zároveň můžete dokoupit virtuální uživatele pro zátěžové testy a další čas pro automatická sestavení. Více informací …

  Pěkný návod s vysvětlením naleznete zde: https://aka.ms/HowToBuyVSO
  image

   

  Štěpán, @stepanb + Buri

  Comments (0)

  Skip to main content