Kurzy zdarma pro IT profesionály a vývojáře


Produkty a technologie v IT se překotně rozvíjí a není jednoduché s nimi udržet krok, zejména ve chvíli, kdy se potřebné informace nacházejí na různých místech a ne vždy kompletní. Kde se tedy ajťák či vývojář dozví na jednom místě vše potřebné?

Pokud bychom se zaměřili konkrétně na produkty a technologie Microsoftu, je odpověď jednoduchá: MVA. A co se vlastně za touto zkratkou skrývá?

MVA neboli Microsoft Virtuální Akademie je výukový portál, který si klade za cíl pomocí technických kurzů dávat IT profesionálům a vývojářům informace o aktuálních technologiích a produktech Microsoftu. Portál je k uživatelům k dispozici zcela zdarma a kromě klasických kurzů zde naleznete i pravidelně pořádané online semináře, jejichž hlavní výhodou oproti klasickým kurzům je možnost kladení otázek přímo během přenosu.

Klasické kurzy typicky obsahují videozáznam jednotlivých lekcí ve formě přednášky a demo ukázek, použité materiály a odkazy na webové stránky s dalšími informacemi o daném tématu. Za každou splněnou položku získáváte body, stejně tak jako za splnění závěrečného testu a dokončení kompletního kurzu. U každého dokončeného kurzu pak máte k dispozici certifikát, potvrzující splnění kurzu.

Nabídka kurzů je velmi pestrá, vybírat můžete podle témat, které vás zajímají, případně podle konkrétních produktů, či podle toho, do jaké hloubky se chcete v dané problematice dostat. Naprostá většina kurzů se kromě úvodní části věnuje čistě technické stránce daného produktu či technologie, k dispozici jsou ovšem i licenční kurzy, které vám pomohou zorientovat se v licenční nabídce. Ostatně nejlepší přehled o tom, co MVA nabízí, vám malý výběr z nabídky kurzů, které v nabídce naleznete.

Začínáme

Programming in C# Jump Start – kurz určený pro vývojáře, kteří se chtějí naučit jazyk C# a .NET Framework.

Windows Phone 8.1 Development for Absolute Beginners – seznámení s vývojem aplikací pro Windows Phone 8.1, kurz je zajímavý i pro Windows vývojáře, kteří využívají WPF.

Windows 8.1 UX Design Jump Start – i vývojář by měl něco vědět o designu aplikací. Kurz vás připraví na certifikaci 74-353.

Get Started with Windows Azure Today Jump Start – úvod do cloud technologií.

HTML5 App Development Fundamentals – pro všechny, kdo chtějí začít s vývojem HTML5 aplikací.

Windows

Windows Store Apps with HTML5 Refresh Jump Start – úvodní kurz pro Javascript vývojáře, kteří chtějí vytvářet nativní aplikace v HTML5 pro Windows 8.

Windows Store App Development Essentials with C# Refresh – základy vývoje Windows 8.1 aplikací využívajících XAML a C#.

Advanced Windows Store App Development Using C# Refresh – pokračování kurzu "Windows Store App Development Essentials with C# Refresh".

Advanced Windows Store App Development with HTML5 Jump Start – pokračování kurzu "Windows Store Apps with HTML5 Refresh Jump Start".

Windows 8.1 Developer Training: Geek Edition Jump Start – kurz se věnuje zejména propojení Windows s externím hardware.

XAML Deep Dive for Windows & Windows Phone Apps Jump Start – jak využívat Windows Presentation Foundation naplno.

Azure

Developing Windows Azure and Web Services Jump Start – základní kurz Microsoft Azure. Příprava na certifikaci 70-487.

Windows Azure Web Sites - Deep Dive Jump Start – úvod a pokročilá témata, která se zabývají službou Microsoft Azure Web Sites.

Windows Azure Storage - Design and Implementation Jump Start – práce s Microsoft Azure Storage a jejím zabezpečením.

Windows Azure SQL Database – kromě základních informací se dozvíte, jak připravit databázi pro škálování.

ALM

Applying ALM with Visual Studio 2012 Jump Start – základní kurz ALM. I když je koncipován pro starší verzi Visual Studio, tak je snadno přenositelný pro novější verzi.

Using Git with Visual Studio 2013 Jump Start – propojení Git a Visual Studio 2013. Obsahuje také obecný úvod do Git.

Software Testing Fundamentals – bez testování nelze vyvíjet software.

Web

Building Web Apps with ASP.NET Jump Start – úvod do ASP.NET, jako další kurz doporučuji Windows Azure Web Sites - Deep Dive Jump Start.

Developing ASP.NET MVC 4 Web Applications Jump Start – úvod do technologie ASP.NET MVC.

Herní vývoj

Introduction to C++ and DirectX Game Development Jump Start – práce s DirectX v C++.

Porting Unity games to Windows 8.1 & Windows Phone – portování existujících her v Unity na Windows a Windows Phone.

Celkem naleznete na portálu MVA několik stovek kurzů, které pokrývají prakticky všechny oblasti aktuálních produktů a technologií Microsoftu.

Pokud si tedy potřebujete doplnit znalosti a hledáte správný zdroj relevantních a aktuálních informací, neváhejte a Microsoft Virtuální Akademii navštivte, stojí to za to.

Úvodní slovo: Tomáš "Kanty" Kantůrek, Microsoft

Seznam kurzů: Štěpán, @stepanb


Comments (0)

Skip to main content