Novinky z Microsoft Build Developer Conference 2014


Microsoft Build Developer Conference 2014 je za námi a s ní přicházejí novinky v oblasti vývoje ve světě Microsoft. Velkých změn se dočkal nejen Windows 8.1, ale především Windows Phone, a to s nadcházejícím updatem na verzi 8.1.

Visual Studio

Visual Studio 2013 Update 2 je nyní ve fázi RC (release candidate) a odemyká řadu nových nástrojů a možností. Zmíním ty největší:

Universal Windows Apps

Velmi očekávaná změna přišla na poli vývoje pro platformu Windows 8.1 a novým Windows Phone 8.1, která umožňuje developerům vytvářet unifikované aplikace pro škálu zařízení a služeb. Universal Windows apps běží na stejném běhovém prostředí systému Windows pro všechny platformy, takže vývojáři mohou nyní jednotným způsobem budovat a designovat aplikace pro telefony, tablety i počítače. Visual Studio 2013 Update 2 RC poskytuje nástroj, který umožní kompilovat aplikaci jak pro Windows 8.1 tak pro Windows Phone 8.1 z jediného projektu.

http://blogs.windows.com/windows/b/buildingapps/archive/2014/04/02/extending-platform-commonality-through-universal-windows-apps.aspx

http://msdn.microsoft.com/en-US/windows/dn642498

.NET Native Preview for Windows Store apps

.NET Native kompiluje C# do strojového kódu, který dokáže běžet s rychlostí C++. Tímto způsobem můžete využívat zaběhlé programovací praktiky .NET Frameworku a známou syntaxi jazyka C# s přidaným nárůstem rychlosti nativního kódu. Populární aplikace na Windows Store se spouští až o 60% rychleji a zabírají o 15-20% méně paměti.

http://msdn.microsoft.com/en-US/vstudio/dotnetnative

Project “Roslyn” Preview

Sada kompilátorů známá jako Project “Roslyn” je nyní v Preview fázi v .NET platformě. Ve Visual Studiu přicházi jako .NET Compiler Platform a poskytuje jednotné aplikační rozhraní (API), díky kterému je možné vytvářet nástroje pro analýzu zdrojového kódu nebo napsat vlastní kompilátor. Mimo jiné přináší novinky v oblasti generování kódu, práce se syntaxí JSON nebo nové zvýrazňování kódu.

http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/roslyn.aspx

Microsoft Azure

Novinek se dočkal i cloud Windows Azure, nově s názvem Microsoft Azure.

Azure Mobile Services s .NET backendem

Vývoj aplikačních backendů v cloudu Microsoft Azure známých jako Azure Mobile Services byl až dosud podporován pouze na Node.js v jazyku JavaScript. Nově můžeme náš backend a jednotlivé akce definovat na platformě .NET v C#.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/xaml/dn629482.aspx

Visual Studio Online

Visual Studio Online je nyní ve fázi General Availability a jako takové přináší mimo změny cen i nástroje, které dřív nebyly volně k dispozici. Mezi tyto patří Application Insights, která poskytuje shromažďování telemetrických dat návštěvnosti aplikace čí webové stránky.¨

http://blogs.msdn.com/b/vyvojari/archive/2014/01/14/monitoring-s-application-insights-invitation-code.aspx

 

Vašek

 

Comments (1)

  1. JD says:

    Nikde jsem nezaznamenal, jestli se chysta dalsi verze WPF. Nemate nejake informace? Protoze projekt vypada jako tesne pred smrti..

Skip to main content