Azurové novinky – březen 2014


Po novinkami nabitém únoru přišel mírně odpočinkový březen. Objevilo se nové jméno, několik přechodů do GA a pár zajímavých materiálů, které jsou hodny vaší pozornosti. Vzhůru na ně.

Microsoft Azure

Od 3. dubna se Windows Azure bude jmenovat Microsoft Azure. Tato změna odráží strategii a záměry společnosti Microsoft pro využití Azure jako platformy jak pro veřejný cloud, tak pro vlastní služby (Office 365, Dynamics CRM, Bing, OneDrive, Skype, Xbox Live).

Scott Guthrie jmenován Executive Vice Presidentem

Poslední březnový den rozeslal Satya Nadella všem zaměstnancům společnosti Microsoft e-mail, kde oznamuje tři změny v nejvyšším vedení. Jednou z nich je také jmenování Scotta Guthrie na pozici Executive Vice President divize Cloud and Enterprise, kde bude mít na starosti kromě „svého“ Azure také Windows Server, SQL Server, Active Directory, System Center, Visual Studio a .NET.

Kompletní text oznámení: http://www.microsoft.com/en-us/news/misc/2014/mar14/03-31corpemail.aspx

Oracle General Availability

Dvanáctého března byla oznámen přechod do režimu plné podpory (GA) softwaru od společnosti Oracle, který je nabízen v rámci služeb Windows Azure. Součástí vybraných virtuálních strojů jsou licence produktů Oracle včetně podpory.

clip_image002

Více informací: http://msopentech.com/blog/2014/03/12/oracle-ga/

Azure v Číně

Služby Windows Azure jsou nyní oficiálně dostupné (General Availability) v Číně prostřednictvím partnera 21Vianet. Microsoft se tím stává první globální společností, která nabízí místní služby veřejného cloudu v Číně.

Více informací: http://blogs.technet.com/b/microsoft_blog/archive/2014/03/26/microsoft-becomes-the-first-global-public-cloud-provider-in-china-with-the-general-availability-of-microsoft-azure-in-the-region.aspx

Titanfall AI používá Windows Azure

V březnu spatřila světlo hráčských pokojů finální verze online akční střílečky Titanfall. Herní zážitek staví vedle propojení více hráčů také na velkém množství počítačem ovládaných postav (protivníků i spolubojovníků). Jejich koordinace je, zvlášť v tomto rozsahu, proces náročný na výpočetní a síťové zdroje, proto vývojáři z Respawn Entertainment zvolili umístění backendu do Windows Azure. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete zabrousit na Engadget:

http://www.engadget.com/2014/03/10/titanfall-cloud-explained/

Neměli byste minout

The World’s Greatest Azure Demo

Chcete-li získat komplexní přehled o tom, co Windows Azure umí a jaké jsou základní cloudové koncepty, vyhraďte si necelou hodinu a půl času na „nejúžasnější azurové demo na světě“. Troy Hunt postupně na praktických ukázkách prochází základní věci, které je dobré znát při práci s Web Sites, virtuálními stroji a SQL Azure.

clip_image004

Web najdete zde: http://worldsgreatestazuredemo.com/

Windows Azure „Leap Day Disruption“

Přibližně rok starý článek, který popisuje incident schopný vyřadit z provozu nezanedbatelnou část cloudových služeb, je velmi zajímavé čtení o tom, jak probíhá uzdravování datacentra, když se něco pokazí. Zároveň poskytuje náhled do vnitřního fungování Windows Azure a toho, jak rychle reagují supportní týmy. A nakonec je to také popis nebývale otevřený a upřímný.

http://blogs.msdn.com/b/windowsazure/archive/2012/03/09/summary-of-windows-azure-service-disruption-on-feb-29th-2012.aspx

Martin

Comments (0)

Skip to main content