Windows Phone – novinkyAktualizace GDR 3

V polovině října byla oficiálně oznámena chystaná aktualizace pro Windows Phone nesoucí označení GDR 3. Na telefony by se měla dostat někdy v následujících měsících a můžeme se těšit na následující vylepšení:

Větší displeje, vyšší rozlišení. GDR 3 se připravuje na příchod obřích šestipalcových telefonů a přinese vedle podpory 1080p HD displejů také větší startovací obrazovku, na kterou se vejdou až tři střední dlaždice vedle sebe (viz obrázek).    

  • Driving Mode. Nová funkce, která se snaží omezit množství rušivých elementů při řízení vozidla tím, že omezuje notifikace příchozích SMS, hovorů a další upozornění na zamykací obrazovce. Režim řízení umí také automaticky odpovědět, že právě řídíte a ozvete se později.
  • Přístupnost. Sada aplikací zlepšující čitelnost, slyšitelnost a celkovou použitelnost funkcí telefonu. Nechybí například „screen reader“, neboli hlasová čtečka.
  • Více typů vyzvánění. Konečně bude možné změnit zvonění pro více typů událostí (včetně SMS, e-mailů a upomínek).
  • Otáčení displeje. Bude možné vypnout, takže již žádné lámání krku při čtení v posteli.
  • Zavírání aplikací. Při přepínání aplikací bude možné vynutit jejich ukončení křížkem.

Pro vývojáře je také zajímavé, že součástí nejsou nová API, takže nevyjde ani nové související Windows Phone SDK (ke stažení budou ale nové image pro emulátor). Důsledkem je, že aplikace budou fungovat v nové verzi systému beze změn.

Více informací..

Developer Preview Program

Současně s oznámením GDR 3 přichází také speciální nabídka pro vývojáře mobilních aplikací – možnost stáhnout si a nainstalovat update ještě před jeho oficiálním vydáním. Vývojáři, jejichž telefony jsou „developer-unlocked“ a jsou registrováni do Windows Store nebo Windows App Studio, si mohou vyzkoušet, jak jejich aplikace bude (nebo nebude) fungovat s chystanou verzí systému.

Více informací..

Nové aplikace

V uplynulých dnech vyšla řada nových zajímavých aplikací. Přímo ve Windows Store můžete aplikace ohodnotit a pomocí recenze napsat, co byste rádi viděli v dalších verzích.

clip_image002

Fio Smartbanking pro Windows Phone je chytrá aplikace pro správu vašich účtů a karet od Fio banky. Zdarma poskytuje informace o vašich financích a umožňuje realizace aktivních transakcí.

   

clip_image004

Lockmix je aplikace, která vykresluje pozadí pro zamykací obrazovku. Umožňuje na zamykací obrazovku připínat různé dlaždice (widgety) podobně, jako umožňuje telefon připínat živé dlaždice na úvodní obrazovku.

   

clip_image006

Lupa pro Windows 8 poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna jistota zůstává: články na Lupě vydávané o půl sedmé, za kterými hrdě stojí šéfredaktor David Slížek & spol. Aplikace vám zkrátka přináší zprávy ze stejnojmenného portálu s offline režimem.

   

clip_image008

Podnikatel pro Windows 8 předává praktické rady, vykládá složité zákony, upozorňuje na časté chyby a naviguje k zisku i potřebnému optimismu. Denně servíruje rozhodující informace pro úspěšný byznys ve všech jeho fázích na různorodých trzích. Užitečné místo pro živnostníky a firmy, které chtějí nastartovat a rozvíjet své podnikání, vše s podporou offline režimu.

   

clip_image010

Rekonstrukce D1 pro Windows 8 poskytuje aktuální informace o probíhající rekonstrukci dálnice D1 (zprávy o D1 z Twitteru a ŘSD).

   

clip_image012

Waze pro Windows Phone je silniční navigace se silným uživatelským zázemím, které samo tvoří aktuální dopravní informace a stav silniční sítě. Konečně i na Windows Phone!

   

clip_image014

Instagram pro Windows Phone. Foťte a upravujte obrázky za pomoci atraktivních filtrů, zachyťte každodenní situace a přeměňte je v umělecké dílo. Instagram konečně na Windows Phone!

 
Martin Šimeček a Danča


Comments (1)

  1. rik says:

    takže až tři dlaždice se vejdou na display a dokonce už jde zamknout i otáčení displaye – super za deset let si možná ten telefon i koupím až bude trošku vyladěn a menu nebude tak hnusný (návrh ikon – ehm pardon dlaždic prováděli děti z 1. stupně ZS)….

    a mimochodem integraci mailového klienta má lepe vyřešen jak IOS tak android – tu hrůzu co předvedl MS netřeba vůbec komentovat

Skip to main content