PHP Tools for Visual Studio


Česká společnost DEVSENSE vytvořila doplněk PHP Tools for Visual Studio jenž přináší do Visual Studia plnohodnotné jazykové prostředí PHP. Doplněk přidává nejen syntaxi do editoru ale i její validaci a další pokročilé funkce jako podporu vzdáleného PHP debuggingu nebo možnost přímého publikování PHP projektů z Visual Studia. Vývojáři získávají i různé další vychytávky jako plnohodnotný IntelliSense obsahující kompletní PHP manuál, který zobrazuje nápovědu v aktuálním kontextu, či podporu HTML, CSS a JavaScript kódu v PHP souborech.

Zde je ukázka pracovního VS IDE prostředí s podporou PHP:

clip_image001

Tím, že je PHP plně Integrováno ve Visual Studio IDE můžete samozřejmě ihned začít používat například stávající Team Founadtion Server pro správu zdrojových kódů apod. Nijak neomezuje funkčnost stávajících jazyků a IDE Visual Studia. Doplněk je určen všem, kteří rádi pracují ve Visual Studiu ale musí se účastnit i programování v PHP.

Doplněk se doinstaluje do Visual Studia Professional 2010, 2012 i 2013 nebo vyšší edice. Existuje ve dvou variantách free/placená lišící se funkčností – viz seznam níže nebo detailněji zde.

Basic Features (free)

Professional Features

Pokud máte zájem o bližší informace, navštivte http://www.devsense.com/.

Máte-li zájem můžete se setkat přímo s tvůrci produktu, budou PHP Tools for Visual Studio ukazovat v Praze 19.11 a Brně 21.11 v rámci seminářů konaných při příležitosti uvedení Visual Studia 2013.  

Buri

Comments (3)

 1. hkei says:

  Dobrý den, uvádíte, že PHP tools jsou ve variantě free nebo placené, ale na stránkách jsem našel jen 30denní trial – free variantu nikoliv. Špatně hledám, nebo byla free varianta zrušena?

  1. Jakub Misek says:

   Dobry den,

   Po 5ti letech bych rad odpovedel jak je to s licencemi.

   Je zde moznost pouzivat produkt zdarma, ale pouze se zakladnimi funkcemi – ziskate tak obarvovani kodu a nektere chytre validace kodu.

   Druha moznost se tyka studentu – ti maji plnou verzi produktu zdarma.

   Jinak jde o standardni placeny plugin pro Visual Studio.

 2. lruz says:

  Jestli dobře čtu, tak free varianta je z toho automaticky, pokud se neprovede aktivace:

  "Without activated license key, there is limited set of features free to use. Full features have to be activated …"

Skip to main content