Vývoj pro Windows 8 – výukové materiály


 

Proč vyvíjet aplikace pro Windows 8?

Chtěli jste si někdy napsat vlastní aplikaci a dát k dispozici i dalším uživatelům? Využijte největší potenciální trh pro prodej aplikací – Windows Store, kde můžete své aplikace snadno distribuovat, aktualizovat i prodávat.

Za prvních 6 měsíců bylo celosvětově prodáno 100 miliónů licencí Windows 8. Počet stažených aplikací již přesáhl 250 milionů - Vaši aplikaci si může stáhnout obrovské množství uživatelů. Je jen na Vás, zda budete svou aplikaci cílit na domácí české uživatele, nebo na globální skupinu uživatelů Windows 8 a získáte zákazníky po celém světě.

Svou aplikaci můžete navíc přihlásit do soutěže. Od září můžete každý měsíc vyhrát tablety s Windows 8 nebo dokonce účast na konferenci TechEd!

Jak začít?

Vytvořit aplikaci pro Windows 8 je jednodušší než si myslíte. Nemusíte se učit nový programovací jazyk, jen využijte to, co již umíte:

• JavaScript a HTML/CSS
• C#, Visual Basic, nebo C++ a XAML
• C++ a DirectX

Než začnete procházet kurzy a cvičení, stáhněte si bezplatně Visual Studio Express 2012 nebo využijte vyšší edice. Všechny edice obsahují Windows 8 SDK, Blend pro Visual Studio i šablony projektů.

Všechny informace pro úplné začátečníky jsou souhrnně na stránce Vaše první aplikace. Až si projdete základní kurz, tak pokračujte v Praktických cvičeních.

Nezapomeňte na design

Než začnete programovat, měli byste vědět něco o designu Windows Store aplikací. Windows 8 UX Design Jump Start je ucelený výukový kurz, který by si měl každý Windows Store vývojář projít.

Už mám nějaké zkušenosti

Pokud o vývoji Windows 8 aplikací již něco víte, tak se určitě podívejte na ukázkové příklady. Další zdroj pro pokročilé vývojáře jsou videa z konference Build 2012 a Build 2013.

Jsem expert

Pokud jste expert, tak už vám jen zbývá udělat si certifikaci MCSD: Windows Store Apps. Správný expert by měl vědět i něco navíc, třeba o marketingu Windows 8 aplikací a o tom, jak probíhá certifikační proces. A nakonec ještě doporučujeme kurz Build Apps for Both Windows 8 and Windows Phone 8 Jump Start.

 

Štěpán,Daniela

Comments (1)

  1. Lojza says:

    Dobrý den, lze pro Windows 8 a Windows Phone 8 vývíjet i na obyčejných Windows 8 (ne Pro)…? Děkuji

Skip to main content