Srpnové novinky v Azure platformě


Na blogu Scotta Guthrieho se objevil přehled srpnových novinek na Azure platformě. Žádná z nich asi není vyloženě převratná, ale určitě potěší. Pojďme si uvést stručný přehled:

  • Podpora SQL Azure AlwaysOn na Azure VM – technologie AlwaysOn pro vysokou dostupnost je plně podporována, a to jak ve scénáři clusteru kompletně běžícího v cloudu s vysoce dostupným připojením, i ve scénáři “disaster recovery” s databází běžící na vašem hardwaru a online replikou v cloudu
  • Notifications Hub – pomocí této funkce zahrnuté pod službu Service Bus je možné rozesílat notifikace na mobilní zařízení (Winodws 8, Windows Phone, Android, iPhone/iPad) velkému množství uživatelů současně. Cenové podmínky jsou zde, zdarma jde poslat 100.000 notifikací na 500 aktivních zařízení měsíčně.
  • Vylepšený autoscaling – služba Auto Scale umožňuje na základě parametrů měnit alokované zdroje (typicky virtuální počítače) aplikace (a tím i podstatně snižovat náklady, např. mimo špičku). Nově lze nastavovat jiné parametry pro denní a noční provoz, monitorovat změny služby apod.
  • Kontrola load balancingu – pokud chcete provozovat více než jednu instanci virtuálu (např. farmu web serverů) z důvodu výkonnosti anebo vysoké dostupnosti, můžete nyní konfigurovat způsob, jakým se load balancer bude rozhodovat o zdraví/nedostupnosti jednotlivých instancí

Michael

Comments (0)

Skip to main content