Nová edice MSDN PLATFORMS pro IT profesionály


Od června je dostupná nová, speciální edice MSDN s označením MSDN Platforms. Je určena pro provozní IT profesionály, testery, provozní administrátory, projektové manažery a ostatní, kteří se potřebují účastnit procesu návrhu, tvorby, testování a nasazování aplikačního software, zejména serverové infrastruktury ale nepotřebují Visual Studio nebo jeho pokročilou funkčnost. MSDN Platforms využijí i vývojáři v jiných nástrojích než je Visual Studio.

Zde je aktuální //update 2015//  porovnání benefitů dostupných úrovní MSDN:
MSDN Edice porovnání

Cenově je MSDN Platforms postaveno přesně mezi MSDN Premium a Pro edici a tak např. nová licence ve splátkovém Open Value programu (položka 3VU-00004) vyjde na 1300 EUR ročně/admin. v EA- SCE agreementu asi na 990 EUR.

Primární důvod uvedení MSDN Platforms je umožnit elegantně licencovat aplikační testovací prostředí a uživatelské testovací prostředí ve firmách včetně Azure DevTest prostředí. S tím jak se zvyšuje výkon hw zařízení a využití virtualizace, tak i většina společností řeší jak provozovat testovací prostředí vedle svého produkčního a jak ho licencovat. MSDN umožnuje již déle licencovat neomezené testovací prostředí pro neomezený počet serverů a běžných uživatelů pomocí MSDN licencí pro administrátory. V praxi to většinou vyžadovalo MSDN Premium licence které však obsahující mnoho další funkčnosti pro vývojáře nebo profesionální testery a pro malé společnosti byla cena MSDN Premium příliš vysoká.

MSDNTestStage

V mnoha společnostech se používalo pro ověření funkčnosti software z TechNet Subscription. TechNet Subscription je však zrušen a hlavním důvodem  zrušení bylo, že software byl používán nejen na ověření ale dlohodobě na testovací scénáře.

MSDN Platforms lze pořídit ve všech multilicenčních programech. Neexistuje “krabicová” verze. Nelze objednat zasílání DVD, jedná se digital-only distribuci formou MSDN downloadu. Licence mají trvalý charakter není třeba prodlužovat.

Buri

Comments (4)
 1. Petra Zedníčková says:

  Mám k tomu dotaz.Dá se to propojit s Office 2010 nebo office 365 Home Edition?

 2. Jiri Burian says:

  Dobrý den,

  obecně jsou nástroje a služby slučitelné, vše bude fungovat společně a současně. Pokud ale chcete vyvíjet aplikace nad Office 2010 a nebo O365, pak doporučuji Visual Studio včetně MSDN Professional nebo Premium, kde máte vývojářské nástroje pro tvorbu aplikací, v Premium i onen Office a další. Nově obsahuje Premium i Office 365 Developer Subscription pro přístup do cloudových služeb Office a tvorbu a prodej aplikací pro O365 včetně SharePoint řešení.  

 3. Pavel Petera says:

  Dobrý den,

  jak je to s trvalostí licencí k získaným produktům po skončení platnosti smlouvy? Aktuální licenční smlouva http://www.visualstudio.com/…/terms-of-service-vs

  v bodu 2a) vcelku jasně říká, že po skončení smlouvy jsem povinen získaný SW smazat.

 4. Jiri Burian says:

  Dobrý den,

  je potřeba striktně oddělit dočasný pronájem On-linové služby a/nebo licence (viz Váš odkaz) a podobné netrvalé pronájmové licence (OVS a EAS) od standardních, běžných trvalých licencí  (OPEN, OPEN VALUE, SELECT, EA, SCE). Pokud koupíte sw formou dočasného pronájmu, pak je třeba po uplynutí pronájmu vše smazat. Pokud koupíte formou běžné, trvalé licence, veškerý SW vám zůstává nastálo. Většina licencí se kupuje formou trvalé licence. Detaily v MSDN Licensing Guide, část "Perpetual Use Rights" : http://www.microsoft.com/…/details.aspx

  JB

Comments are closed.

Skip to main content