Více Azure zdrojů pro vývojáře a další novinky


Na blogu Scotta Guthrieho byly ve dvou (jako vždy dobře informativních) článcích oznámeny zajímavé novinky (originální články zde a zde).

Nejvíce se jich dotýká vývojářům s MSDN subskripcí, neboť usnadňují používání Azure prostředků pro vývoj a testování:

  • Jakýkoliv software z MSDN předplatného je možné pro účely vývoje a testování nainstalovat do Azure Virtual Machine (dříve to nebylo povoleno).
  • O 33% snížená cena virtuálního počítače pro virtuální počítače v rámci MSDN subskripce (0.06 USD za hodinu místo obvyklých 0.09 USD za hodinu).
  • Při vytváření virtuálních počítačů s předinstalovanými ostrými verzemi serverových produktů(SQL Server, BizTalk Server, SharePoint Server) pro účely vývoje a testování se platí pouze za pronájem virtuálního počítače, nikoliv za tento dodatečný software (tedy 0.06 USD za hodinu).
  • Jednotlivé MSDN subskripce mají měsíční finanční kredit namísto limitu spotřeby zdrojů, a to 50/100/150 USD pro MSDN k Visual Studiu Professional/Premium/Ultimate. Nemůže se tedy stát, že například nemůžete vytvořit databázi SQL Azure a přitom máte nevyčerpané hodiny virtuálních počítačů. Dostupný kredit, spotřebovaný kredit a další informace je možné sledovat přímo na portále.

Některé další novinky:

  • Za zastavené virtuální počítače se již neplatí hodinová sazba. Dříve bylo nutné počítač vymazat (ponechat si pouze virtuální disk v Azure Storage), jinak se platilo i za zastavený počítač, protože i zastavený měl rezervované zdroje. Nově se za zastavený počítač již neplatí.
  • Účtování virtuálních počítačů je nově po minutách a ne po hodinách. To může být výhodné a mírně snížit náklady při experimentech s větším množstvím virtuálů.
  • Zkušební testovací účet již není omezen spotřebou jednotlivých zdrojů, ale finančním ekvivalentem příslušných služeb. Po dobu jednoho měsíce (což je zkrácení z 90 dnů) můžete v rámci zkoušení spotřebovat bezplatně přidělený kredit 200 dolarů (založení je možné zde, podrobný postup registrace popsaný zde).
  • Azure Web Sites podporují certifikáty (a tedy i HTTPS) pro vlastní používané domény v režimu Reserved (dříve byla podpora SSL pouze pro domény třetího řádu – cokoliv.azurewebsites.net)
  • K dispozici je první preview cloudové verze BizTalk Services, primárně zaměřená na integraci mezi organizacemi a výměnu EDI dokumentů. Více informací zde.

Michael

Comments (0)

Skip to main content