Update vývojářských nástrojů pro Windows Azure


První máj není pouze lásky čas, ale i Azuru čas. Včera byla vydána řada aktualizací vývojářských nástrojů.

První novinkou je nová verze doplňku pro Visual Studio (více zde). Zjednodušuje publikování webových aplikací jako Azure Web Sites a navíc je umožňuje ovládat a konfigurovat přímo ze Server Exploreru ve Visual Studiu – zajímavá je například možnost sledování trasovacích informací z webu v téměř reálném čase:

image

Přibyly i některé novinky pro Cloud Services, například podpora nových velikostí virtuálů a možnost nastavení sběru diagnostických informací a jejich prohlížení přímo ve Visual Studiu, a to jak pro nasazovaný tak i pro již běžící projekt. V té souvislosti je nutné zmínit nový editor pro tabulky v Azure Storage, který umožňuje filtrovat, vytvářet, upravovat i mazat entity v nich uložené – bez nich by podpora nových diagnostických funkcí nebyla možná.

Druhou novinkou je vydání nových verzí SDK knihoven a jejich sjednocení na verzi 2.0, tedy novou velkou verzi. Konec je tedy konfliktům verzí mezi knihovnami, způsobenými poněkud nepromyšleným verzováním těchto knihoven v minulosti. Na verzi 2.0 byly upraveny knihovny pro služby Storage, Service Bus i Cloud Services. Více informací ve stejném článku.

Třetí novinkou je vydání nové verze nástroje Web Matrix 3, podrobně popsané zde. Tento nástroj není určen ani tak pro “vývoj” v pravém slova smyslu, jako spíše pro editaci a úpravu existujících webů a řešení postavených na různých aplikacích (Word Press, Drupal apod.). Třetí verze se zaměřuje na dokonalou integraci tohoto nástroje s Azure Web Sites. Můžete tak snadno otevírat weby z Azure Web Sites, vytvářet je, stahovat si šablony z galerie Azure Web Sites webů a úpravy pak publikovat zpět na web. Vše je velmi snadné. Kromě toho byla do Web Matrixu přidána podpora pro verzovací systémy TFS a Git.

Michael

Comments (0)

Skip to main content