Materiály: Azure Web Sites – Web hosting speciálně pro vývojáře


Včera se uskutečnil online seminář na výše uvedené téma. Proto přináším seznam materiálů z této akce:

Prezentace - https://skydrive.live.com/redir.aspx?resid=30D7E2F2BC3DB6BE!647

Videozáznam - http://www.mstv.cz/vyvojari/videos/833/Azure-Web-Sites---Web-hosting-specialne-pro-vyvojare

Otázky a odpovědi:

Je možné provozovat také SQL Compact / LocalDB?    
Lokální souborové úložiště počítače, na kterém web běží, není trvalé. Z toho důvodu změny udělané v lokálních souborech nemusí být trvalé (viz tento článek). LocalDB nelze použít vůbec (není nainstalován). SQL Compact lze použít pro read-only scénáře (např. katalog produktů). Zápis je sice technicky možný, ale zcela nevhodný z výše uvedeného důvodu. Pro zápis je lepší použít relační databáze SQL Azure nebo MySQL anebo levnou nerelační databázi Table Storage.

Co tedy potřebuji zakoupit, pokud chci nahradit stavajici server?
Nepotřebuje nic kupovat, stačí si aktivovat účet na 90 denní vyzkoušení zdarma. Po 90 dnech pak můžete pokračovat placenou verzí, náklady se platí až dodatečně podle spotřeby, předem není třeba kupovat nic.

Lze pro každý web site v režimu Reserved nastavit jiný SSL certifikát?
Web Sites jsou zatím ve verzi Preview a SSL nepodporují. Velmi brzy by měly přejít do ostrého provozu a též by měla přibýt podpora SSL pro placené režimy. Pak by mělo být možné nastavit pro každý web site jeho vlastní certifikát.

Je možné využít statické routování pomocí htaccess?
Používání .htaccess je vázáno na web server Apache, zatímco Azure Web Sites používají pro PHP jako web server IIS. Zde .htaccess není podporován, ale je k dispozici ekvivalentní funkčnost URL rewrite, jak je popsáno např. zde.

Pouští se (během buildu v Team Foundation Service) i coded UI testy, resp všechny testy? Je možné upravovat build definici? Nebo vytvořit vlastní build definition a tu pak používat při nasazení?    
Standardně se pouští všechny testy v řešení, tedy i testy UI, což by zřejmě vedlo k selhání testů. Build definici je však možné libovolně upravit, případně si ji zkopírovat a dále modifikovat. Je pouze jednorázově vytvořena a pak si s ní můžete dělat cokoliv chcete.

Je možné nějak replikovat web do všech tří regionů (US, Asie, EU) a aby byla dostupnost přibližně stejná? Zřejmě by to obnášelo různé databáze s obsahem.   
Žádná funkce pro replikaci není. Samozřejmě si můžete zřídit 3 weby se 3 databázemi a provádět nasazení trojmo.

Co se stane po vypršení 90-ti denní trial verze, musím přejít do placeného režimu? Platí to i na režim free webů?
Po 90 dnech nemůžete využívat placené služby (pro jejich využívání byste musel přejít do placeného režimu). Bezplatné služby je možné používat i nadále (Azure Web Sites v režimu Free).

Michael

Comments (2)

  1. Radek says:

    A jak je to tedy s sql db jaky mam vykon a co tedy musim koupit, aby to plne nahradilo pronajaty web server s sqlkem? Bezi 60 domen – 20 samostatnyvh webu – kdyz si pronajmu virtual machine s sql web edice muzu to zde rozjet?

  2. Michael says:

    Dobry den,

    bud si pronajmete cely virtual a pak mate vykon podle toho, jak velky HW si pronajmete (viz http://www.windowsazure.com/…/calculator) a k tomu asi 500 IOPS na disk. Musite se starat o aktualizaci, backup, monitorovani atd – je to vase instalace SQL.

    Anebo si vytvarite vlastni database na SQL Azure, tam je vykon solidni pro typicky web, ale neni garantovane zadne konkretni cislo. Cena se pocita podle velikosti database, viz http://www.windowsazure.com/…/calculator. Zato se ovsem nemusite starat o nic, dostanete jenom "connect string"

Skip to main content