Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 3


Předchozí části seriálu

Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 1
Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 2

 

Pro začátečníky máme připravenou krátkou sérii článků v češtině. Provedou vás úplnými základy vývoje aplikací pro Windows Store.

Část 1: Vytvoření aplikace „Hello, world“ – nelze snad ani začít jinak. Toto cvičení je úplným základem, jak vytvořit Windows Store aplikaci.

Část 2: Správa stavu a životnosti aplikací – v tom příkladu se zejména naučíte, jak se aplikace chová po spuštění z hlediska operačního systému.

Část 3: Navigace, rozložení a zobrazení – protože Windows Store aplikace mohou také běžet na tabletech, je třeba umět vyřešit správné chování aplikace při různých orientacích obrazovky.

Část 4: Přístup k souborům a výběr souborů – další cvičení je věnováno přístupu k souborovému systému.

Část 5: Vytvoření čtečky blogu – posledním cvičení si vyzkoušíte vytvořit komplexnější aplikaci pro čtení příspěvků z RSS kanálu.

Design aplikací

Pokud jste si už vyzkoušeli, jak aplikaci napsat, je vhodné, abyste si i jako vývojáři přečetli něco o návrhu uživatelského prostředí aplikací. Všechna pravidla pro návrh uživatelského prostředí najdete v dokumentu Windows 8 User experience guidelines (v angličtině). Je třeba si uvědomit, že design aplikace hraje velkou roli v úspěšnosti aplikace.

Praktická cvičení pro Windows 8

Po té, co jste zvládli základní cvičení a přečetli si něco o designu aplikace, je vhodné pokračovat komplexnější aplikací, která vás provede vývojem aplikace pro Windows Store od začátku po komplexní aplikaci, která využívá všech možností Windows 8. Odkazy vedou na MSTV.cz, kde jsme pro vás připravili krátká videa, která obsahují teoretický úvod k jednotlivým lekcím Praktických cvičení pro Windows 8. U každé lekce zároveň najdete odkazy na další příklady, kde se o probírané problematice dozvíte více.

clip_image002

Úvod - Dozvíte se, kde praktická cvičení stáhnout, co budete potřebovat za software a jakou mají praktická cvičení strukturu.

Vytvoření Windows Store aplikace - V první lekci se naučíte, jak vytvořit Windows Store aplikaci pomocí šablony ve Visual Studio 2012.

Orientace, přichytávání a sémantický zoom - Tato lekce je věnována práci s různými rozlišeními obrazovky a orientací obrazovky. Dozvíte se zejména základní pravidla chování aplikace z hlediska designu aplikace.

Vyhledávání a sdílení - Tato lekce je věnována integraci aplikace a operačního systému pomocí kontraktů vyhledávání a sdílení. Uvidíte, jak běžný uživatel používá tyto funkce.

Aplikační lišta a multimédia - Tato lekce je věnována práci s aplikační lištou (App Bar), videem a obrázky. Dozvíte se zejména o základních pravidlech designu aplikační lišty.

Životní cyklus aplikace - Tato lekce je věnována chování aplikace v novém uživatelském rozhraní z pohledu života aplikace od jejího spuštění po ukončení.

Nastavení aplikace - Tato lekce je věnována nastavení aplikace, jak nastavení aplikace integrovat do systému a jak uživatel s nastavením pracuje.

Dlaždice a oznámení - Tato lekce je věnována ukázce, jak uživatel používá živé dlaždice. Také se dozvíte, jak využít Windows Azure Mobile Services.

Windows Store API - Tato lekce je věnována prodeji aplikací a různým modelám prodeje podporovaných na Windows Store. Dozvíte se, jak nastavit aplikaci během certifikace, pokud chcete na aplikaci vydělávat.

 

Další díl seriálu

Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 4 (vyjde ve čtvrtek ráno)
Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 - volně dostupné šablony aplikací(vyjde v pátek ráno)

 

Štěpán, @stepanb

Comments (0)

Skip to main content