Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 2


Předchozí část seriálu:

Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 1

Co si nainstalovat

Abyste mohli vyvíjet aplikace pro Windows Store budete potřebovat Windows 8 a Visual Studio 2012. Vše potřebné ke stažení najdete na stránkách vývojářského centra Windows Store aplikací. Pokud jste předplatitelé MSDN nebo jste v programu Bizspark nebo Dreamspark, tak máte k dispozici potřebný software zdarma. Na začátku vám bude stačit Visual Studio Express 2012 for Windows 8. Jen je třeba si uvědomit, že tato verze, která je sice zdarma i pro komerční použití, má omezenou funkčnost pro některé pokročilejší scénáře, jako je třeba vzdálené ladění aplikace.

clip_image002

Součástí instalace Visual Studio 2012 je i nástroj Blend for Visual Studio, který je určen pro design aplikací.

clip_image004

Windows App Certification Kit

Další nástroj, který byste si měli doinstalovat je Windows App Certification Kit. Pomocí tohoto nástroje si můžete udělat základní certifikaci sami na vašem počítači. Nástroj se v prvé řadě zaměřuje na odhalení potencionálních problémů během startu a ukončování aplikace. Také hlídá, zda neprovádíte nějaká nepovolená volání knihoven mimo Windows Runtime. Pomocí WACK můžete také certifikovat desktopové aplikace.

clip_image005

Remote Tools for Visual Studio 2012

Remote Tools for Visual Studio 2012 je aplikace, pomocí které můžete spouštět aplikace na jiném počítač a vzdáleně je ladit. Oba počítače je doporučeno mít na stejném síťovém segmentu, jinak podle našich zkušeností na sebe „nevidí“ a není tak vzdálené ladění možné.

clip_image006

 

 

Další části seriálu

Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 3 (vyjde dnes odpoledne)
Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 v C# a XAML – díl 4 (vyjde ve čtvrtek ráno)
Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows 8 - volně dostupné šablony aplikací (vyjde v pátek ráno)

Štěpán, @stepanb

Comments (2)

  1. co to přesně znamená "na stejném síťovém segmentu" ? u Remote Tools for Visual Studio 2012

  2. Podle zkušeností, které mám, je optimální, aby mezi zařízeními byl maximálně jeden aktivní síťový prvek. Pokud je infrastruktura složitější, tak na sebe zařízení někdy nevidí. Je to ale chování, které je třeba v konkrétní síti vyzkoušet.

Skip to main content