VS2012 (18.) – Vizualizace kódu pomocí map


Visual Studio 2012 (s doinstalovaným Updatem 1) obsahuje ve své nejvyšší edici Ultimate (časově omezená zkušební verze ke stažení zdarma zde) zajímavé možnosti pro vizualizaci stavby kódu a závislosti mezi jejími jednotlivými částmi. Jedná se o zajímavou pomůcku pro vizuální porozumění libovolnému kódu. Například lze zobrazit závislosti mezi jednotlivými projekty v řešení a jimi referencovanými knihovnami, přičemž knihovny je možné rozbalovat podle jmenných prostorů, tříd, metod apod:

image

Podobný diagram (tzv. code map) lze vytvořit též ze Solution Exploreru, kde lze vybrat libovolné části ze stromu (projekty, soubory, třídy, metody apod.) a tyto nechat vizualizovat:

image

Dále lze pak přidávat interaktivně další prvky, jako např. volané třídy, referencované třídy, nadřazený kontejner apid. Prakticky stejná funkčnost je k dispozici též přímo v editoru kódu v kontextovém menu:

image

Výsledný diagram lze uložit pro pozdější aktualizace nebo úpravy, vytisknout anebo třeba odeslat e-mailem. Detailní ukázku naleznete na našem videoportále.

Michael

Comments (0)

Skip to main content