VS2012 (10.) – Revize kódu


Revize kódu jsou populární technikou pro zvýšení kvality kódu. Někdy se používají nahodile, jindy jsou součástí firemních zvyklostí. Aby byla tato technika efektivní, je třeba ji provádět přímo ve vývojovém nástroji – a přesně to nové Visual Studio 2012 nabízí. Edice Premium nebo Ultimate v kombinaci s TFS umožňuje. Pokud vývojář napíše nový kód, může místo uložení na server (Checkin) požádat kolegu(y) o revizi kódu:

image

Lidem, kteří mají revizi kódu provádět se žádost o provedení revize zobrazí na záložce MyWork, typicky ji též obdrží email se všemi informacemi:

image

Vlastní provedení revizí kódu se provádí přimo ve Visual Studiu, kde se zobrazí porovnání původní a nové verze souboru. Komentáře se pak připisují přímo na příslušná místa v kódu:

image

… anebo je lze psát nezávisle na konkrétním místě v kódu:

image

Po dokončení revize jsou připomínky odeslány a původní autor je vidí opět v okně MyWork (a paralelně zpravidla dostane email):

image

Po otevření příchozích komentářů je samozřejmě vidí v kontextu změn kódu v konkrétních souborech:

image

Při zpracování připomínek může kód opravit anebo pokračovat v revizi, vyžádat si další komentáře, uzavřít celou revizi apod.

Více informací najdete v praktické ukázce na našem videoportále.

Michael

Comments (2)

  1. Je mozne vynutit revizi kodu v check-in policy ?

  2. vyvojar says:

    Přímo "out of the box" tato funkčnost není. Je ale celkem snadné napsat si vlastní – code review je v podstatě work item připojený k check-inu, tak stačí zkontrolovat jeho přítomnost a další náležitosti – viz social.msdn.microsoft.com/…/29a6a703-7064-4dfd-b346-b9d1e48ca6ed

Skip to main content