VS2012 (9.) – Možnosti přerušení práce


Nové Visual Studio 2012 nabízí v edicích Premium a Ultimate úplnou novinku – možnost práce na více úlohách zároveń pomocé funkce přerušení práce (Suspend/Resume) přístupnými v novém okně My Work. Pojďme si ji osvětlit několika obrazovkami´- věnujte pozornost zejména pravé části okna. V sekci Available Work Items má vývojář připravenou úlohu “Kód pro vložení kategorie”:

image

Může tedy tuto položku přetáhnout do sekce “In Progress” a začít na ní pracovat, čímž se změní stav pracovní položky a všichni vidí, že na ní právě pracuje:

image

V tu chvíli mu zavolá šéf s urgentnějším úkolem – opravu nalezené chyby v produktu. Aktuální práce ještě není hotová, proto není možné kód uložit na server (check-in). Nově ale může využít možnosti Suspend, pomocí které se veškerá rozpracovaná práce včetně rozložení oken uloží na server a projekt se vrátí do stavu před zahájením práce:

image

Nyní je možné zahájit práci na druhém úkolu – opravě chyby. Stačí ji přetánout do sekce “In Progress”, čímž se o tom opět dozví ostatní členové týmu. Povšimněte si původního úkolu, který se přesunul do sekce “Suspended Work”.

image

Po dokončení opravy chyby se změny uloží na server. Poté je možné se vrátit k práci na původní úloze, přičemž dojde ke sloučení původní rozpracované práce a nových změn. Zároveň se rozložení oken vrátí do původního stavu. Je tedy možné pokračovat přesně tam, kde jsem práci přerušil. Vše lze podrobněji vidět na našem videoportále.

Michael

Comments (0)

Skip to main content