VS2012 (8.) – Nový Team Explorer


Každý, kdo používal některou z dřívějších verzí TFS si v novém Visual Studiu okamžitě všimne nového okna Team Exploreru. Jeho filozofie byla změněna – ze složitého stromu se stal přehledný průvodce jednotlivými disciplínami týmového vývoje:

image

Na rozdíl od dřívějšího rozhraní se vždy pohybujete v kontextu jednoho projektu – nemůže se tedy stát, že např. založíte pracovní položku v jiném projektu, než jste zamýšleli. Z domovské stránky projektu pak můžete přecházet do jednotlivých oblastí. Např. pro pracovní položky vidíte strom s vašimi dotazy a zároveň oblíbené dotazy s čísly označujícími počet vrácených položek:

image

Co se týče zdrojových kódů, obsah původně rozptýlený do několika záložek je soutředěn na jedno místo, takže přehledně vidíte komentář, případné porušení politik, asociované pracovní položky i změněné soubory:

image

V případě buildu si pak opět můžete definovat svoje oblíbené definice, u kterých přehledně vidíte délku a trvání posledních spuštění, navíc vidíte stav buildů, které jste sami spustili:

image

Největší novinkou je ovšem okno My Work – jeho funkce si probereme v příštích článcích věnovaných možnosti přerušení práce a revizí kódu.

Plnou ukázku nové funkčnosti můžete shlédnout na našem videoportále.

Michael

Comments (0)

Skip to main content