VS2012 (4.) – Uživatelské rozhraní pro vývoj


Integrované uživatelské rozhraní pro vývojáře (IDE) doznalo v nové verzi podstatných změn. Kromě redukce barevnosti a odstranění nadbytečných dekorací jsou přidány i některé zajímavé funkce – s některými z nich jste se mohli setkat jako tzv. productivity power tools už pro verzi 2010. První z nich je možnost hledání ve všech částech, např. v panelu nástrojů a možnostech nastavení:

image

Dále lze uvést sloučení více oken do Solution Exploreru, takže je např. možné v tomto okně vyhledávat, filtrovat a procházet strukturu souborů, ale i obsažených tříd a metod včetně rychlé navigace na příslušné místo:

image

Vylepšení je ale mnohem více, například co se týče práce se záložkamí. Nejen tyto novinky, ale i další naleznete v praktické  ukázce na našem videoportálu.

Michael

Comments (1)

  1. Petr Vones says:

    Ad "odstranění nadbytečných dekorací", to ma byt ten zbytecne masivni titulek hlavniho okna, ktery je ted o 13 pixelu vyssi ? Tim plytva dnes tak vzacnym vertikalnim rozlisenim (priblble 16:9 displeje) bez pridane hodnoty. Ty ostatni pitomosti (VELKA pismena v menu, neprehledne barevne schema) lze nastesti castecne vratit zpet pomoci addinu, ovsem ten zbytecne masivni titulek okna (zatim) ne.

    Komicke je, ze pokud hlavni okno VS prestane odpovidat, je preplacnuto nativnim titulkem okna dle nastaveni v operacnim systemu.

    Kdo tyto zmeny opravdu chtel ? Prihlaste se :-)

Skip to main content