VS2012 (1.) – Analýza pomocí storyboardingu


Visual Studio 2012 přináší nově možnost návrhu prototypu uživatelského rozhraní včetně jednoduché interakce. Můžete tak budoucím uživatelům a zákazníkům ukázat co hodláte vytvořit ještě předtím, než se pustíte do vývoje. Funkčnost má formu jednoduchého doplňku do aplikace PowerPoint. Můžete tak využít veškeré rozsáhlé možnosti PowerPointu a navíc máte k dispozici širokou paletu tvarů reprezentujících ovládací prvky ve všech typech aplikací (web, SharePoint, desktop, mobil, tablet, …):

image

Základní výhodou PowerPointu je jeho všudypřítomnost. Takto vytvořenou analýzu či prototyp můžete komukoliv poslat k revizím, přípomínkám přímo v dokumentu apod. – nemusí mít doplněk vůbec nainstalovaný. To je velká výhoda oproti jiným přístupům, které buď nejsou dostatečně vizuální (např. Word) anebo neumožňují snadnou práci s dokumentem (např. Vision nebo UML nástroje). Dokument lze též uložit např. na SharePoint, který je s Office aplikacemi výborně integrován, a využít všech jeho výhod, jako je například verzování anebo zobrazení přímo v prohlížeči:

image

Pokud hledáte nějakou silnější vazbu na TFS, pak hledáte správně. Pokud si evidujete svoje scénáře/požadavky/use case/user story jako pracovní položky v TFS, můžete takto vytvořenou analýzu navázat na pracovní položku. Vývojář, který potom položku otevře, uvidí odkaz na prolinkovaný dokument, který jedním kliknutím otevře.

image

Podrobnější ukázku této funkce naleznete na našem videoportále.

Michael

Comments (2)

  1. Zbyněk Šulc says:

    Dobrý den,

    Je možné v PowerPointu provádět navigaci mezi jednotlivými soubory. příklad: jeden soubor jako šablona obsahuje hlavní menu s odkazy na podstránky.

    Díky za odpověď

  2. vyvojar says:

    Bez problemu. Pouzijete Insert/Hyperlink a pridate normalni hyperlink (dokonce to standardne nabizi "This folder" pro navigaci). Pri pouziti v prezentacnim modu se takto navazana prezentace otevre rovnez v prezentacnim modu.

Skip to main content