Bezplatné odesílání e-mailů z Windows Azure aplikací


Pokud se chystáte provozovat aplikaci ve Windows Azure (ať už jako web site, cloud service anebo virtual machine), možná můžete narazit na požadavek odesílat různé notifikační e-maily, jako je např. potvrzení o přijetí objednávky.

SMTP server standardní součástí virtuálů není, freemailoví poskytovatelé nevidí používání svých účtů pro SMTP rádi a brání se mu… A tak většinou nezbývalo, než buď použít firemní SMTP server anebo rozběhnout SMTP server uvnitře trvalého virtuálu (Azure Virtual Machines) anebo použítí komerčního poskytovatele.

Nyní je však k dispozici velmi komfortní řešení, které nepřináší ani zvýšené náklady ani zvýšenou pracnost. Firma SendGrid, komerční poskytovatel SMTP služeb, nabízí pro aplikace běžící v Azure serverovnách možnost odeslání až 25.000 emailů měsíčně zdarma. Pro většinu aplikací je tento bezplatný limit zcela dostatečný, pokud byste měli vyšší požadavky, je možné si dokoupit.

Více informací na http://blogs.msdn.com/b/windowsazure/archive/2012/09/10/guest-post-getting-started-with-sendgrid-on-windows-azure.aspx

Comments (0)

Skip to main content