Vzdělávejte se, testujte, piště aplikace a zažijte svůj Velký třesk!


A je to tu! Slibovaná kampaň navazující na letní „Už se to blíží!“ je venku. Spousta výukových materiálů, webcasty, online semináře, onsite akce a hlavně soutěž o zajímavé ceny, to vše dohromady způsobí velký třesk!

Chcete mít šanci na výhru? Nečekejte na nic a začněte vyvíjet aplikace hned. Nejaktivnější vývojáři mohou získat ceny každý měsíc. Využijte služeb Windows Azure a získejte bonus v podobě telefonu Nokia Lumia.

Nejste si jisti, zda zvládnete vyvinout aplikaci? Navštivte připravované akce, kde se dozvíte vše potřebné. Níže naleznete seznam nejbližších akcí, ale sledujte také www.mujvelkytresk.cz, protože akce budou postupně doplňovány.

N(M)ASH – Not Another Stupid Hackathon – 8.9.2012

Vylaďte svou Windows Store aplikaci za 10 hodin. Přijďte k nám s vaší rozpracovanou nebo hotovou Windows 8 aplikací na N(M)ASH. V naší polní nemocnici budete mít k dispozici konzultanty na vývoj, design a publikaci na Windows Store. Budete mít příležitost si zde též vyzkoušet chování aplikace na tabletu a velkém dotykovém displeji.
Konzultanti a technika pro vás bude připravena od 10:00 do 20:00 hodin. Můžete přijít kdykoliv během této doby. Počítejte s tím, že se může stát, že budete čekat. Dobu čekání si můžete zkrátit diskuzí s ostatními pacienty.
Co s sebou:
1) vlastní zařízení s Windows 8 RTM a Visual Studio 2012
2) rozpracovanou nebo hotovou Windows Store aplikaci

ONLINE: TechDays - 18.9.2012

10:00 - 11:00 Windows Store
V semináři se zaměříme na nejproblematičtější body certifikace aplikací. Ukážeme si, na co si dát pozor a jak některé problémy vyřešit.
11:00 - 12:00 Visual Studio a Azure Web Sites
V této přednášce se budeme věnovat zejména využití Visual Studia a případně Team Foundation Serveru pro vytvoření a nasazení webové aplikace do nově dostupného prostředí Azure Web Sites, kde je možné hostovat vlastní webové stránky vytvořené pomocí PHP, ASP.NET nebo Node.js na velmi robustním a vysoce dostupném sdíleném prostředí. Tím se otevírají nové možnosti pro aplikace, u nichž je použití dedikovaného cloudového virtuálního serveru příliš nákladné – základní úroveň je dokonce zcela zdarma. Pro editaci lze použít libovolný nástroj s podporou FTP nebo WebDeploy. 
12:00 - 13:00 přestávka 
13:00 - 14:00 Novinky v asynchronním programování
Jedna ze změn, kterou přináší .NET Framework 4.5 jsou novinky v asynchronním programování. Díky klíčovým slovům await a async je asynchronní programování výrazně jednodušší. V semináři si ukážeme, jak tuto novinku použít a jak přepsat synchronní kód do asynchronního.
14:00 - 15:00 Od návrhu po testování
Nové Visual Studio 2012 dále rozšiřuje svůj záběr na činnosti před a po vlastním vývoji aplikace. Pomocí nového Storyboardingu je možné velmi rychle vytvořit vizuální prototyp aplikace a nová webová aplikace slouží k agilnímu plánování iterací a kapacit. Po vytvoření aplikace nabízí prostředky k jejímu důkladnému otestování, a to buď s použitím formálních testovacích případů anebo pomocí volného testování (exploratory testing). Po nasazení do provozu pak máte k dispozici zpětnou vazbu o projevujících se chybách a jejich příčinách.

ONLINE: Windows 8 – Asynchronní programování - 25.9.2012

Jedna z novinek v .NET Framework 4.5 jsou klíčová slova await a async. Díky této novince je asynchronní programování výrazně zjednodušeno. Je tak možné přepsat synchronní aplikaci do asynchronní s minimálním zásahem do zdrojového kódu. V semináři se zaměříme na tuto novinku.

Windows 8 Hands On Labs pro Javascript vývojáře - 20.9.2012 - Praha, 7.10.2012 - Brno

Během hands on labu si projdeme vývoj Windows 8 aplikace od A do Z, tj. od návrhu, přes design a vývoj, až po prodej na Windows Store.

Program:
Úvod, nastavení počítačů, distribuce HoL - ListView a Data binding - Orientace zařízení, Snap View, sémantický zoom – Kontrakty: Search a Share - Aplikační lišta, fotografie a video, PLM - Nastavení, okno O aplikaci - Dlaždice, notifikace - Windows Store – trial verze, objednávky z aplikace - Práce s dotykovou obrazovkou.

Windows 8 Hands On Labs pro vývojáře C# - 6.10.2012 – Brno, 8.10.2012 - Praha

Během hands on labu si projdeme vývoj Windows 8 aplikace od A do Z, tj. od návrhu, přes design a vývoj, až po prodej na Windows Store.

Program:
Úvod, nastavení počítačů, distribuce HoL - ListView a Data binding - Orientace zařízení, Snap View, sémantický zoom – Kontrakty: Search a Share - Aplikační lišta, fotografie a video, PLM - Nastavení, okno O aplikaci - Dlaždice, notifikace - Windows Store – trial verze, objednávky z aplikace - Práce s dotykovou obrazovkou.

ONLINE: Azure Web Sites Camp16.10.2012

Azure platforma nově nabízí funkci Web Sites, tedy možnost hostovat vlastní webové stránky vytvořené pomocí PHP, ASP.NET nebo Node.js na velmi robustním a vysoce dostupném sdíleném prostředí. Tím se otevírají nové možnosti pro aplikace, u nichž je použití dedikovaného virtuálního serveru příliš nákladné – základní úroveň je dokonce zcela zdarma. Pro editaci lze použít libovolný nástroj s podporou FTP nebo WebDeploy, konkrétně si ukážeme Visual Studio a WebMatrix.

Irena

Comments (0)

Skip to main content