Vyzkoušejte další české Windows 8 aplikace


Před týdnem jsme zveřejnili seznam prvních českých aplikací pro Windows 8 RTM. Vyzkoušejte nyní další české aplikace, které na Windows Store přibyly za uplynulý týden. Pokud máte i vy rozpracovanou nebo hotovou Windows 8 aplikaci, napište nám.

Bazinga!
Klikněte na tlačítko Bazinga! a uslyšíte přísný hlas Sheldona Coopera říkající „Bazinga!“.

clip_image002 clip_image004

Escapa
Klasická JavaScriptová hra Escapa je zde ve svojí Windows 8 verzi! Klikněte nebo položte prst na červený čtverec a začněte uhýbat! Čím déle to vydržíte, tím lépe!

clip_image006 clip_image008

HexaLines
Inovativní strategická hra s novou vylepšenou grafikou a s pěknými animacemi. Můžete plnit výzvy, hrát proti počítači, nebo přátelům. Cílem je zaplnit co nejvíce cest danou barvou. Na plán lze přidávat buňky, nebo je s nimi možné otáčet. Můžete odříznout protivníkův tok, nebo přelít barvu do jeho buňky. Ocenění: 4. nejprodávanější hra/aplikace v obchodu PocketGear.

clip_image010 clip_image012

HT Clock
Aplikace „hodiny“ nabízí navíc různé zajímavé funkce. Hlavní funkcí je nastavení pěkně vypadajících hodin přes celou obrazovku, nechybí ale také budík, stopky a odpočítávání.

clip_image014 clip_image016

Meduza
Cílem hry Meduza je vyhýbat se nepřátelům a sbírat body. To vše můžete ve dvou různých herních stylech. Využijte bonusů a nasbírejte ještě více bodů.

clip_image018 clip_image020

Rune Legend
Rune Legend je hra s příběhem, který postupně odkrýváte řešením jednoduchých skládaček. Úkolem je vyplnit herní plochy různých tvarů nabízenými runovými kameny. Rozšiřující Free Play mód umožňuje generovat náhodné plány různých obtížností a nabízí tak nekonečnou porci zábavy.

clip_image022 clip_image024

Svátky
Aplikace Svátky umožňuje jednoduché a elegantní vyhledávání českých svátků podle data nebo jména, a zobrazení dnešního a zítřejšího svátku na živé dlaždici či uzamčené obrazovce.

clip_image026 clip_image028

Irena

Comments (8)
 1. Anonym says:

  To je neuvěřitelné. Tyto aplikace pro vás píšou děti ze zvláštní školy? Měli byste se stydět vůbec je vytahovat na světlo boží. Zoufalství z nastávajícího propadáku Windows 8 zřejmě dosáhlo kritické meze. Microsoft evangelisti máte můj respekt, denně propagovat takové xxxx vyžaduje skutečně buldočí vytrvalost…

  Komentář upraven (vulgarita, autor).

 2. JJ says:

  Bohuzel musim souhlasit, ac fandim W8, ale toto je zoufale…

 3. MK says:

  Pripajam sa. Taketo zoznamy aplikacii by som cakal na dakom podradnom servery. Ale priamo na MSDN blogu? No fuj velebnosti. Cely app store bude plny takychto "blbosti".

 4. Petrroll says:

  Náhodou, takový RuneLegend nebo HexaLines jsou poměrně dost propracované hry.

 5. Karl says:

  Souhlasím, zrovna ty dvě hry jsou fakt dobrý.

 6. Petrroll says:

  A upřímně, čekáte snad při startu platformy super aplikace? Vždyť to není ani možné, programátoři se s tou platformou musí seznámit a naučit.

  //A třeba Meduza a HexaLines jsou hry postavené na MonoGame (implementace XNA) což znamenalo poměrně velké problémy (je to zatím v alpha fázy).

  A nakonec, opravdu si myslíte, že uživatelé na tabletu očekávají aplikace upravující registry? Ne, potřebují jednoduché věci.

 7. Petr says:

  Tablet je blbost sám o sobě, tak pro něj asi těžko bude něco užitečného. Některé hry jsou pěkné, ale to bude asi tak všechno…

Comments are closed.

Skip to main content