Nejčastější problémy Windows Store aplikací na AEL


Minulý týden byl ve znamení AEL – Application Excelence Labs. AEL je dvouhodinová konzultace během které vaši hotovou Windows Store aplikaci zkontroluje náš konzultant, zda splňuje všechny podmínky pro certifikaci. Minulý týden prošlo AEL 10 českých aplikací. Jaké byly nejčastější problémy?

1. Aplikace se chová nekorektně při úplně prvním spuštění, když není dostupný internet. Zkuste si pustit Store s vypnutým internetem. Je to doporučený postup, jak by se měla aplikace chovat, když nemá přístup k internetu, který potřebuje.

clip_image002

2. Aplikace nevyhovuje požadavkům na design Windows Store aplikací. Nejčastěji se jednalo o ovládací prvky umístěné mimo Application Bar. Pokud potřebujete s designem aplikace pomoct, kontaktujte nás.

3. V aplikaci chybí kontakt na technickou podporu. Kontakt na technickou podporu patří do Settings Charm.

clip_image004

4. Aplikace se chová jinak při ovládání myší a doteky. Je potřeba si aplikaci otestovat i na dotykovém zařízení. Pokud takové zařízení nemáte, přijďte na N(M)ASH nebo nás kontaktujte.

5. Aplikace se nechová korektně ve Snap View.

Štěpán, @stepanb

Comments (1)

  1. RadekV says:

    Dalo by se rozvest to "ovladaci prvky umistene mimo App bar" ? Prosel/procetl jsem guidelines (UX, Navigation i Commanding) a nejsem si vedom ze bych nekde nasel zakaz umisteni ovladacich prvku na plose aplikace. Nebo to bylo mysleno tak ze aplikace muze mit commands na plose ale zaroven by je mela obsahovat i v Application Baru ?

Skip to main content